15.9.2019 FC Sellier & Bellot Vlašim - ABC Braník 0:5 (0:1)

15.09.2019 16:07

V 6.kole jsme vyrazili do Vlašimi na souboj s týmem, který se nacházel v tabulce na třetí příčce od konce. Dalo by se tedy říct, že jsme byli favoritem. Hráči však byli důrazně varováni před podceněním. A to i protože jsme kvůli marodce necestovali zdaleka kompletní a museli jsme tým doplnit o hráče mladšího dorostu.

Průběh zápasu by se dal rozdělit do tří částí. V úvodní zhruba deseti-patnáctiminutovce jsme byli lepším týmem a dobrý vstup do zápasu jsme potvrdili hned ve 2.minutě brankou Artura Fryše. Nic víc jsme však z úvodní převahy nevytěžili. Pak nastala dlouhá doba, kdy se nám nedařilo držet míč, byli jsme nepřesní a zakřiknutí. Domácí se zvedli, začali se víc tlačit dopředu a zejména po přestávce visel vyrovnávací gól ve vzduchu. Vývoj zápasu zlomila 63.minuta, kdy z ojedinělé příležitosti zvýšil na 2:0 pro ABC povedenou střelou přes brankaře Martin Žůrek. Od té chvíle jsme hru ovládli a soupeř zřejmě rezignoval na snahu s tím ještě něco udělat. V klidu jsme přidali další tři branky. Nejprve v 71.minutě prošel obranou domácích Tomáš Trachta, nakonec si položil na zem i brankáře a do prázdné branky zvýšil na 3:0 pro branické barvy.  O tři minuty později se trefil Martin Lebeda a naší výhru 5:0 potvrdil svou druhou dnešní brankou Martin Žůrek.

Odvážíme se tak zaslouženě důležité tři body, byť výkon dnes měl do ideálu daleko. Pohled na tabulku, ve které jsme se posunuli na 3.příčku těší, ale nesmí nás ukolébat. Už příští neděli doma přivítáme silný tým Sokol Třebeš a musíme dosavadní výsledky potvrdit.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                2. Fryš Artur, 63. Žůrek Martin, 71. Trachta Tomáš, 74. Lebeda Martin, 84. Žůrek Martin

Sestava:              Mařík – Bentsa, Srba, Trachta, Čihák (77.Petržilka) – Román (73.Klinger), Chlum, Zika, Lebeda (79.Čemus) – Fryš (74.Velebil), Žůrek (85.Kozohorský)

Střely:                  7:17 (3:8)

Rohy:                    0:5 (0:3)

Fauly:                   15:9 (5:3)

Ofsajdy:               1:6 (0:1)

Žluté karty:           2:2 (0:1) 16.Trachta, 60.Čihák