20.9.2015 Uhříněves - ABC Braník 3:5 (1:1)

20.09.2015 16:05

Ve 3.kole Přeboru jsme zajížděli do Dubče, kde jsme se utkali s Čechií Uhříněves, která v úvodní dvou kolech vyšla bodově naprázdno. Díky této skutečnosti jsme nemohli mít jiný cíl než zvítězit. To se nám podařilo, výkon jsme ale dnes nepodali úplně ideální a cestu za výhrou jsme si notně zkomplikovali.

V úvodní desetiminutovce jsme byli lehce lepším týmem, drželi jsme se pokynů a našeho způsobu hry. Hodně špatný terén sice komplikoval kombinaci, přesto jsme se dostávali do koncovky. Ta ale byla nedůrazná a nepřesná a tak jsme se nedokázali uklidnit prvním gólem. Byl to naopak soupeř, který ve 22.minutě otevřel skóre, když jeho první střela mezi tyče skončila v síti. Vysoký útočník domácích lehce prošel naší spící obranou a Simon v brance byl bez šance. Tento gól nás ještě víc znervózněl a hodně jsme se přizpůsobili domácím. Nakopávali jsme míče, které jsme ale nedokázali vybojovat nebo zpracovat. Přesto se nám do poločasu podařilo alespoň vyrovnat. Ve 29.minutě jsme zahrávali rohový kop, který do domácí sítě nasměroval zády Sebi Chrastina. Byl to náš 11.(!) střelecký pokus v zápase.

V kabině jsme si řekli pokyny, které měly zlepšit náš výkon v druhé půli. Hned ve 37.minutě posunul míč Sebi Chrastina doprava na nabíhajícího Dana Srbu a ten z pohledu vývoje skóre hodně důležitým gólem strhl vedení na naši stranu. Dlouho jsme ale nemohli přidat uklidňující třetí gól, byť jsme stejně jako v prvním poločase byli střelecky aktivnější. Naopak několikrát zahrozili i domácí. Jejich největší šanci v 54.minutě, kdy se útočník soupeře ocitl zcela sám před naší brankou, zlikvidoval skvělým zákrokem Kája Mařík. I tohle byl důležitý moment pro další průběh zápasu. Za nerozhodného stavu by soupeř jistě zatáhl obranu a nám by se těžko zdolávala. Naštěstí hned o pět minut později zaúřadoval znovu Sebi a krásnou střelou levou nohou zvýšil na 3:1 pro naše barvy. Stejný hráč v 58.minutě završil hattrick, poté co využil chybnou rozehrávku domácího brankáře a opět levou přidal naší čtvrtou branku. Zdálo se, že je rozhodující, uhříněvští ale zápas rozhodně nezabalili. V 62.minutě jsme opět nedokázali zachytit kolmou přihrávku a dostali jsme druhý gól, který byl v podstatě stejný jako ten z prvního poločasu. Naštěstí jsme dokázali zareagovat dalším gólem hned v následující minutě. Theo Caban vybojoval míč u brankové čáry a posunul ho na Ondru Kaválka, který nás kvůli marodce pro dnešní zápas posílil. Ten už neměl moc práce a v klidu míč uklidil doprostřed brány. Ani to ale nebyl poslední gól dnešního utkání. Domácí znovu využili naší nedůslednosti a po rychlé kolmé akci přes celé hřiště snížili na konečných 3:5 (situace k vidění na našem YouTube kanálu).  Na další zdramatizování už mu nezbyl čas, poslední 4 minuty zápasu jsme pohlídali.

Cíl jsme tedy splnili, výkon to byl ale asi nejslabší z dosavadních třech kol. Možná došlo ze strany našich hráčů k lehkému podcenění soupeře vzhledem k jeho postavení tabulce a složení týmu (jen 3 hráči 2001, ostatní 2002 a 2003). Každopádně v nasazení a důslednosti dnes byly velké rezervy, se silnějšími soupeři bychom s takovým výkonem těžko uspěli.

Branky:               Chrastina 3 (29‘, 55‘, 58‘), Srba (37‘), Kaválek (63‘)

Sestava:              Klomínek (36‘ Mařík) – Kejha, Macho, Žůrek, Caban (Velebil, Kubata) – Vodrážka, Přibyl, Zika, Srba (Renner) – Chrastina, Kaválek (Marek)

Střely:                   7:23 (2:13)

Rohy:                    2:7 (1:5)

Fauly:                   2:7 (2:3)

Ofsajdy:                0:3 (0:1)