24.8.2019 ABC Braník - FK Čáslav 3:2 (2:1)

25.08.2019 16:39

V sobotu 24.srpna jsme se poprvé v novém ročníku představili na domácím hřišti. V zápase, ve kterém jsme přivítali mužstvo FK Čáslav, jsme chtěli navázat na vcelku příznivý dojem z úvodního utkání v Novém Bydžově a dobrý výkon potvrdit ziskem tří bodů. Obojí se nám podařilo, byť cestu k vítězství jsme si zbytečně zkomplikovali.

Úvod zápasu a vlastně celý první poločas patřil jednoznačně nám. Do utkání jsme vstoupili ve vysokém tempu s poměrně kvalitní hrou. Po deseti minutách jsme vedli už 2:0 a vypadalo to na jasnou záležitost. Skóre otevřel Tonda Chlum, když zblízka zužitkoval povedený centr Martina Žůrka z pravé strany. Druhou branku jsme přidali v 10.minutě hodně podobně po akci z levé strany, když jsme nejdříve nakrátko rozehráli rohový kop a prudký centr Dana Srby špičkou kopačky usměrnil do branky hostů Kuba Macho. Rychlé vedení nás neukolébalo a i nadále jsme soupeře tlačili a vytvořili jsme si řadu stoprocentních gólových příležitostí. S nimi jsme ale nenaložili dobře. Místo abychom zaskočeného soupeře „dorazili“, naše koncovka najednou byla nedůrazná nebo nepřesná. Jednoznačný průběh zápasu se zkomplikoval těsně před přestávkou, když první nebezpečná ale o to vydařenější střela soupeře z hranice šestnáctky neomylně zapadla do horního rohu naší branky.

Gól nás nesrazil a i do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Zvedl se však i výkon soupeře, který s jednogólovým mankem vycítil příležitost na změnu dosavadního průběhu. A to se mu i podařilo. Aniž by do té doby v druhém poločase střelecky ohrozil naší branku, podařilo se mu srovnat na 2:2. V 57.minutě jsme si stejně jako v minulém kole vybrali pořádný kopec smůly v podobě vlastního gólu. Jirkovi Románovi se nepodařilo centr do našeho pokutového území odvrátit správným směrem a míč nešťastným odrazem skončil v naší síti. Druhý vlastní gól ve dvou zápasech, navíc vyrovnávací v jasně rozehraném zápase, obvykle dokáže pořádně zacvičit s psychikou kdejakého týmu. Nám se to dnes naštěstí ani nestačilo stát. Po několika vteřinách od rozehrání se v souboji s obráncem Čáslavi dokázal prosadit Tonda Chlum a následným obstřelením vybíhajícího brankáře strhl vedení zpět na naši stranu. Jednogólové vedení už jsme udrželi bez větších potíží až do konce zápasu a za výhru si tak s trochou zbytečných nervů připisujme zasloužené tři body.

Už ve středu 28.srpna nás čeká znovu na domácím trávníku tým Bohemky. I v tomto utkání se budeme snažit povedený vstup do soutěže potvrdit.