9.3.2014 ABC Braník - Admira 4:1 (0:0)

08.03.2014 15:12

V zápase o 3.místo na Zimní lize Meteoru nás čekal silný a nepříjemný soupeř – Admira. My jsme museli kvůli velkému množství omluv nastoupit v hodně podobném složení, v jakém jsme absolvovali včerejší těžký turnaj ve Vlašimi. Přesto jsme zápas zvládli bravurně, jak po fotbalové stránce, tak i po stránce fyzické. Po výkonu, který se blíží tomu, co od kluků trenéři chtějí, jsme zaslouženě zvítězili a z Libně si vezeme pohár za konečné 3.místo. Výsledek nepřeceňujeme, ke všem zápasům v zimním období přistupujeme jako k přípravě. Předváděná hra, nebo alespoň snaha o ní, určitě těší daleko víc. Do startu jarní části soutěží máme ještě čas některé nedostatky odstranit. Nutno také podotknout, že na končeném 3.místě mají podíl i hráči, kteří k dnešnímu zápasu nastoupit nemohli, ale odehráli některý v základní části.

První poločas dnešního zápasu byl vyrovnaný. Před oběma brankami se několikrát zablýsklo, gól jsme však neviděli. Hrálo se sice víc na soupeřově polovině, hráči Admira však neustále hrozili rychlými brejky a střelami z dálky.

Do druhé půle vstoupil rozhodně lépe soupeř. Svojí aktivitou nás zcela zatlačil. Jen díky štěstí jsme inkasovali jen jednou. Po této z naší strany hluché pětiminutovce jsme se trochu oklepali a hru vyrovnali. Přišly i šance. Tu první nám ještě vzala píšťalka rozhodčího kvůli domnělému ofsajdu. Nebyl, za což se rozhodčí omluvil a to nevídáme často! Tu další, kdy se do otevřené soupeřovy obrany vydali Matyáš Vacek a Kája Mařík, už druhý jmenovaný proměnil ve vyrovnávací branku. Od této doby šel náš výkon ještě víc nahoru. Závěr zápasu už patřil pouze našim barvám. A dobrý výkon jsme tentokrát dokázali potvrdit i vstřelenými góly. Zejména ten náš druhý z 44.minuty byl lahůdkový. Míč putoval od Pavla Vodrážky ze středu hřiště na levé křídlo. Dan Srba ho ideálně naservíroval před brankou Adamovi Tůmovi a ten už nemohl jinak než dát gól. Podobně jsme dnešní účet v 60.minutě i uzavřeli. Kája Mařík se dostal z levé strany do vápna Admiry a našel před brankou Matyáše Vacka. Ještě před tím zvýšil v 54.minutě svým druhým gólem Adam Tůma na 3:1.

Za dnešní výkon zaslouží celý tým pochvalu. Nesmíme ale usnout na vavřínech a naopak musíme dál tvrdě makat.

Branky           Tůma 2, Mařík, Vacek

Sestava:           Klomínek – Branžovský, Douša, Macho – Skuhra, Srba, Vodrážka, Zika – Mařík, Tůma, Vacek

Rohy:               4:4 (2:1)

Střely:              20:15 (9:5)