9.9.2014 Újezd nad Lesy - ABC Braník 2:9 (1:2)

09.09.2014 20:46

V úvodním utkání nového ročníku jsme stejně jako vloni jeli na hřiště Újezdu nad Lesy. Odlišné bylo to, že tentokrát se hrálo na tréninkovém hřišti a že jsme rozhodně byli favoritem utkání. Konečné skóre 9:2 pro naše barvy znamená splnění této role, vítězství se ale rodilo poměrně složitě.

První poločas byl z naší strany poměrně nervózní jako už první mistráky bývají. Zároveň k zápasu kluci přistoupili profesorsky. Hráli jsme vlažně a utápěli jsme se v množství zbytečných přihrávek a lacino přicházeli o míč. Sice jsme hráli převážně na polovině domácích, vytvořené šance ale k brance nevedly. Naopak jako první udeřil soupeř – z jedné z prvních střel na naši branku otevřel v 10.minutě skóre. Obdržený gól nás přece jen vyburcoval k větší aktivitě a odměnou byla vyrovnávací branka. Svůj první mistrovský gól v dresu ABC vstřelil Sebastian Chrastina. Ani nadále jsme ale nepředváděli kombinační hru, ke které jsou kluci vedeni a kterou dokáží předvádět. Přesto se nám povedlo ve 27.minutě skóre otočit, to když se trefil Pavel Vodrážka.

Druhý poločas byl z naší strany přece jen o něco lepší, byť spokojeni být nemůžeme. Přidali jsme dalších 7 gólů, pěkných fotbalových akcí ale bylo jak šafránu. Hodně nám pomohl rychlý gól po několika málo vteřinách hry, který vstřelil Kuba Macho. Hattrickem se blýskl Kuba Buchta. Další branky přidali Patrik Matoušek po sólu na branku soupeře, Dan Srba po masopustovském slalomu a skóre završil v 65.minutě svým druhým gólem Pavel Vodrážka. Kýženou desátou branku jsme přidat bohužel nedokázali. Naopak soupeř několikrát provětral velké díry v naší obraně a zasahovat musel Simon Klomínek. Na jednu pohodlnou kombinaci před naší brankou v podání domácích byl přece jen ale krátký.

První vítězství jasným rozdílem samozřejmě těší, způsob jakým jsme k němu došli, ale moc nadšení nebudí. Přesto věříme, že v dalších utkáních našeho náročného programu uvidíme hezčí fotbalové momenty.

Branky:            Buchta 3 (40‘, 50‘, 57‘), Vodrážka 2 (27‘, 65‘), Chrastina (15‘), Macho (36‘), Matoušek (42‘), Srba (55‘),

Sestava:           Klomínek – Hoza, Kejha, Skuhra – Branžovský, Macho, Přibyl, Srba, Vacek, Vodrážka - Buchta, Chrastina, Matoušek

Rohy:               6:10 (1:6)

Střely:              21:34 (9:17)

Fauly:               3:6 (1:2)