29.3.2015 ABC Braník - Újezd nad Lesy 6:1 (2:0)

29.03.2015 14:58

První utkání jarní části Přeboru jsme sehráli v neděli 29.března na domácí umělce. Nečekal nás úplně jednoduchý soupeř – mužstvo Újezdu se nachází na 5.příčce tabulky. Utkání jsme bez zaváhání dovedli do vítězného konce, potěšil ale i kombinační fotbal, o který jsme se snažili. Problémem nadále zůstává střelecká produktivita, z množství střel, které jsme měli, bychom měli vytěžit víc….

Začátek zápasu se nám povedl. V 10.minutě jsme vedli už 2:0, když nejdříve otevřel skóre dnes čtyřgólový Honza Přibyl a následně se krásně z dálky trefil Kuba Buchta. I nadále jsme měli územní i střeleckou převahu, další branka ale ne a ne přijít. Hosté několikrát zahrozili po brejkových situacích nebo ze standartek, převážně se ale hrálo na jejich polovině. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili v podobném duchu jako se dohrával ten první. I nadále jsme se často dostávali do zakončení, nadále ale bez výsledku. Výjimkou byla 41.minuta, kdy si na rohový kop naběhl Kuba Macho a krásnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. Byla to důležitá branka, tím spíš, že jsme o šest minut později špatně zareagovali na situaci v našem pokutovém území. V domnění, že bude pískán ofsajd, naše obrana přestala hrát a hostující útočník měl snadnou práci – 3:1. Zápas tak dostal nový náboj, plamínek naděje hostí ale rázně sfoukl dalšími třemi brankami Honza Přibyl. Nejdříve proměnil v 55.minutě penaltu za faul na Káju Maříka a další dvě branky přidal v samém závěru.

Dnešní výkon potěšil, nesmíme ale usnout na vavřínech – čekají nás ještě těžší soupeři a proti nim budeme muset ještě přidat.

Branky:          Přibyl 4 (6‘, 55‘ pen., 68‘, 69‘), Buchta (10‘), Macho (41‘)

Sestava:         Klomínek – Branžovský, Kejha, Macho – Buchta, Přibyl, Srba, Vodrážka, Zika – Chrastina, Mařík

Střely:            26:7 (15:3)

Rohy:             9:3 (4:2)

Fauly:             6:3 (2:1)