12.6.2021 ABC Braník - FC Písek 3:8 (1:4)

13.06.2021 18:36

V předposledním zápase téhle divné sezóny a pro některé hráče v posledním zápase v dorostu na domácím hřišti jsme přivítali tým FC Písek. A asi by bylo nejlepší na tenhle zápas co nejdřív zapomenout. Vždyť v dorostu jsme tak vysoký brankový příděl nikdy neinkasovali. A nutno dodat, že vysoká prohra je zasloužená. Soupeř hrál skvěle směrem dopředu, s jeho kolmými akcemi jsme si vůbec nevěděli rady. O způsobu jeho hry hovoří i málo vídaných 12 odpískaných ofsajdů. V kombinaci se slabším dnem naší defenzivy to nemohlo ani jinak dopadnout.

Poprvé jsme inkasovali už v 10.minutě. Ondra Huth, na kterého postupoval sám útočník soupeře míč stačil ještě vyrazit, na dorážku už ale neměl nárok. Na tento gól jsme stačili poměrně rychle odpovědět. Ve 12.minutě byl v pokutovém území Písku faulován Martin Lebeda a nařízenou penaltu nadvakrát proměnil Lukáš Ventura. V těchto fázích zápasu jsme byli ještě relativně vyrovnaným soupeřem. Nic na tom nezměnila ani 24.minuta, kdy jsme inkasovali podruhé. Srazil nás až nepovedený závěr 1.půle, kdy jsme z rychlých kolmých akcí hostí dvakrát inkasovali ve 42. a 45.minutě na poločasových 1:4.

I přes nepříznivý průběh byla na začátku druhého poločasu na týmu vidět vůle a snaha nepříznivý vývoj změnit. Definitivně nás však zlomil vlastní gól v 51.minutě. Od té chvíle už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Naši hru tentokrát sice ještě oživila střídání, přesto jsme dostávali jeden gól za druhým. Až za hrozivého stavu 1:8 jsme výsledek dokázali alespoň korigovat dvěma brankami. Nejdříve v 79.minutě snížil svým druhým dnešním gólem Lukáš Ventura a tři minuty před koncem stanovil konečný výsledek 3:8 Martin Lebeda.

V sobotu 19.6. nás ve 12:00 v Sedlčanech čeká poslední zápas sezóny a k němu budeme muset přistoupit daleko lépe.

Branky:                12.Ventura, 79. Ventura, 87. Lebeda

Střely:                  9:14 (2:6)

Rohy:                   2:0 (1:0)

Fauly:                  5:10 (3:6)

Ofsajdy:               1:12 (0:5)