22.5.2021 ABC Braník - FC Rokycany 5:0 (1:0)

23.05.2021 21:15

Po 223 dnech bez zápasu jsme se dočkali v sobotu 22.května na hřišti ve Vraném nad Vltavou. Poslední utkání jsme sehráli 11.října loňského roku, pak přišel lockdown a oficiální ukončení soutěže. Vítanou příležitostí, jak důstojně ukončit působení hráčů ročníku 2002 v dorostenecké kategorii, se tak stal 2.ročník Korona cupu. Za přizvání děkujeme hlavnímu organizátorovi a neúnavnému podporovateli mládežnické kopané Jindřichovi Landovi.

V soutěži startuje 6 divizních a ligových týmů a nás čeká obhajoba loňského 3.místa. V úvodním utkání jsme nasadili tým aktuálního staršího dorostu posílený o hráče ročníku 2004 a 2005. Oproti divizním zápasům tedy žádná změna. Rokycany přijely s kompletním týmem U19 pro příští sezónu, tzn., že aktuálně se jedná vlastně o tým U18 (ročníky 2003 a 2004).

Zápas se nám vydařil a spokojeni můžeme být hlavně s výsledkem. Herně to samozřejmě nebylo vzhledem k předlouhé pauze ideální, na druhou stránku možná lepší než se dalo čekat. Potěšily ale hlavně některé individuální výkony, bojovnost a tentokrát i proměňování šancí. Na všech hráčích byla vidět radost ze hry, zápas si užívali úplně všichni.

Už ve 2.minutě jsme mohli jít do vedení. Vojta Dyk se ocitl v nadějné pozici, jeho slabá střela ale směřovala mimo tyče. V dalším průběhu jsme měli mírnou převahu uprostřed pole a byli střelecky pilnější. Hosté poprvé zahrozili  ve 20.minutě, kdy jejich tečovaná střela skončila na břevně naší branky. V 29.minutě jsme střeleckou smůlu protrhli. Jára Zika zatáhl míč na levou stranu hřiště a jeho přihrávku na vzdálenější tyči využil Matyáš Mitterwald. Za těsného vedení našich barev se šlo do kabin.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. I nadále jsme měli mírnou převahu a hosté z Rokycan hrozili jen občasnými střeleckými pokusy. O vysokém vítězství ABC jsme rozhodli až v závěrečné pětadvacetiminutovce. Střeleckou smršť odšpuntoval v 65.minutě po další povedené přihrávce Járy Ziky krásnou střelou zpoza šestnáctky Vašek Velebil. O dvě minuty později bylo výsledku v podstatě rozhodnuto. Po úniku se prosadil Marek Musil. V 69.minutě byl v pokutovém území rokycanských faulován Vašek Velebil a rozhodčí Štěrba bez váhaní nařídil pokutový kop. K němu se postavil jeden z nejmladších hráčů naší dnešní sestavy Parpel Zachary a nedal hostujícímu brankáři šanci – 4:0. V 71.minutě se v nadějné pozici ocitl Jára Zika, ale příležitostí korunovat svůj dnešní povedený výkon gólem nadvakrát pohrdl. Konečnou podobu výsledku tak dal v 77.minutě svojí druhou dnešní brankou Marek Musil.

S výkonem i výsledkem můžeme být spokojeni. Nejcennější ale na dnešním zápase bylo, že se konečně mohl hrát. V příštím kole Korona Cupu nás čeká výlet do Hořovic, které v prvním kole podlehly Petřínu Plzeň 1:4.

Branky:                29.Mitterwald, 65.Velebil, 67.Musil, 69. Zachary, 77.Musil

Střely:                  18:6 (8:3)

Rohy:                    10:2 (1:1)

Fauly:                   10:14 (5:7)

Ofsajdy:                 0:1 (0:1)