29.5.2021 SK Hořovice - ABC Braník 2:3 (1:3)

30.05.2021 20:52

V rámci 2.kola Korona Cupu jsme zavítali do Hořovic. S tímto soupeřem jsme se utkali v posledních dvou letech několikrát. Poslední prohra 0:5 nás ale strašila a i když dnešní soupeř byl už jiný tým, protože nastoupil bez hráčů 2002, přistupovali jsme k utkání s respektem.  V této věkové kategorii už ročníky ale nehrají velkou roli a navíc v naší sestavě se dnes objevili jen 4 hráči 2002.

Nakonec si z Hořovic odvážíme 3 body za výhru. Sledovali jsme zápas dvou rozdílných poločasů, kdy jsme v tom prvním byli lepším týmem a položili základ ke konečnému úspěchu. Po poločasových změnách v sestavě jsme už nepůsobili kompaktních dojmem, přenechali jsme iniciativu domácím a nakonec jsme se o těsnou výhru obávali do posledních okamžiků utkání.

Hrálo se na zbrusu nové umělce a to svědčilo pohledným kombinacím v prvním poločase. Získali jsme rychle mírnou převahu a v 10.minutě ji povedenou střelou zdálky potvrdil Lukáš Ventura. V 26.minutě mohl přidat tentýž hráč druhý gól, úplně prázdnou polovinu branky Hořovic však po centru Járy Ziky z pravé strany minul. Vše jsme napravili v 29.minutě. Opět Jára Zika našel na pravé straně hřiště chytrou přihrávkou Tomáše Kučeru a ten tvrdou střelou propálil domácího gólmana – 0:2. Z vedení jsme se však neradovali dlouho. Ve 35.minutě Kája Mařík nedosáhl v souboji s urostlým útočníkem soupeře na centrovaný míč. Ten přeletěl naší šestnáctku až k neobsazenému hráči Hořovic a ten se do prázdné branky nemýlil. Ve 36.minutě byl v pokutovém území faulován brankářem Hořovic Vašek Velebil a z nařízeného pokutového kopu se Jára Zika nemýlil a stanovil poločasový výsledek na 1:3.

V druhém poločase šla kvalita naší hry dolů. Nedokázali jsme kombinovat ani delší dobu podržet míč. Nebyli jsme vůbec nebezpeční, snad s výjimkou břevna nastřeleného v 54.minutě Vaškem Velebilem. Rezignovali jsme na napadání soupeřovy rozehrávky a hrálo se převážně na naší polovině. Z toho se rodily i zbytečné fauly a po nich standardní situace. Soupeř měl několik příležitostí, ale naštěstí využil jen jednu v 71.minutě, kdy jejich hráč z hranice šestnáctky prostřelil vše, co mu stálo v cestě a míč skončil v naší síti. Těsné vedení jsme ale nakonec uhlídali a připisujeme si v Korona Cupu 2021 druhou výhru. V příštím zápase přivítáme na svém hřišti Petřín Plzeň

Branky:                10.Ventura, 29.Kučera, 36.Zika (pen.)

Střely:                  13:10 (7:7)

Rohy:                   6:7 (2:2)

Fauly:                  10:13 (5:6)

Ofsajdy:               1:2 (0:1)