1.2.2020 ABC Braník - Hořovicko 4:3 (1:2)

01.02.2020 18:46

Za jarního počasí jsme v sobotu 1.února přivítali na domácí umělce tým, se kterým jsme tuto sezónu začínali – FK Hořovicko. Hosté přezimují na 2.příčce tabulky skupiny A Divize staršího dorostu. Dal se tak očekávat zajímavý a těžký zápas.

To se i naplnilo. Hosté těžili ze své fyzické převahy, nám dnes zas o něco lépe než v minulých utkáních fungovala souhra a kombinace. Celkem překvapivě na to, kolik nových hráčů do sestavy zapracováváme.

Zejména první poločas měl kvalitu z obou stran. Úvodních několik minut, kdy nás hosté zatlačili před naší branku ukončil v 10.minutě gól Kuby Macha, kterému skvěle přihrál z přímého kopu Martin Lebeda. Po úvodní brance se hrálo ve vysokém tempu a o deset minut později hosté po ne úplně šťastně bráněném rohovém kopu vyrovnali. A když soupeř využil v 35.minutě další skulinku v naší obraně, skóre se otočili a v poločase jsme tak ztráceli 1:2.

Druhý poločas byl na obou stranách poznamenán několika střídáními. Hosté zvolnili, ale poměrně důsledně bránili a nám se dlouho nedařilo ohrozit jejich branku. Až v 70.minutě se podařilo Tarasovi Kozurakovi střelou nad brankařem vyrovnat na 2:2. O šest minut později Martin Lebeda s jistotu proměnil penaltu nařízenou za faul na Samvela Nazarieva  a skóre se tak opět převážilo na naši stranu. Nebyl ale všemu konec. V otevřeném závěru jsme viděli ještě dvě branky. Nejdřív hosté pět minut před koncem vyrovnali na 3:3, ale poslední slovo měl Vašek Velebil. V 88.minutě strhl opět vedení na naši stranu a výsledkem  4:3 zápas i skončil.

Výsledek a částečně i dnes předvedený výkon nás může těšit. Musí být ale hlavně povzbuzením do dalšího měsíce přípravy. Čeká nás ještě do začátku soutěže hodně práce a jen kvalitní příprava nás posune dále.

Branky:               10. Macho, 70. Kozirak, 76. Lebeda (pen.), 88. Velebil