1.6.2019 SK Střešovice B U17 - ABC Braník U17 2:4 (1:1)

02.06.2019 17:23

V předposledním zápase mladšího dorostu v této sezóně jsme zavítali do Střešovic. Hrálo se na krásné trávě, pro nás to bylo zřejmě nejlepší hřiště, na kterém jsme měli možnost si v této sezóně zahrát. Soupeřem nám bylo střešovické Béčko, to znamená tým tvořený hráči ročníků 2003 a 2004.

Nakonec si odvážíme ze Střešovic potřebné tři body, ale zápas to byl přetěžký a klobouk dolů před všemi hráči. Nedařilo se nám příliš fotbalově, ale vůlí a snahou jsme nepříznivý vývoj otočili a zaslouženě zvítězili.

Zápas měl podobný scénář jako několik dalších v této sezóně. Proti lídrovi tabulky se každý tým snaží vytáhnout a vybičuje se ke kvalitnímu výkonu. A to hlavně v defenzivě. My pak musíme trpělivě dobývat soupeřovu bránu. Tentokrát soupeř přidal i nebezpečné protiútoky a to hlavně v druhém poločase, kdy jsme museli hru hodně otevřít.

Přitom začátek zápasu se nám povedl. Byli jsme aktivní, častěji jsme drželi míč, zahrávali několik rohových kopů a vytvořili si i několik šancí. Chyběl nám ale moment překvapení a klid v koncovce. Ztroskotali jsme na domácím brankáři a nebo střely končily mimo branku. Nejblíže brance jsme byli v 11.minutě, kdy míč z kopačky Vojty Dyka skončil jen na břevně. Postupně se na naše kopačky vkradla nervozita a poté co první střela neobsazeného útočníka domácích skončila ve 34.minutě v naší síti, nevypadalo to s námi moc dobře. Naštěstí se nám ještě do přestávky podařilo odpovědět. Ve 38.minutě hlavou po rohovém kopu srovnal skóre Tonda Chlum. Za vyrovnaného stavu 1:1 se šlo do kabin.

Do druhé půle jsme šli s předsevzetím rychle vstřelit branku a zlomit odpor domácích. To se nám nepodařilo, naopak soupeř předváděl otevřený fotbal a několikrát zahrozil. V 50.minutě jsme nedokázali odehrát míč z naší šestnáctky a hráč Střešovic prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V tu chvíli to našimi vyhlídkami nevypadalo vůbec dobře. Gól námi otřásl a minimálně deset minut jsme působili hodně bezradně. Kluci strašně moc chtěli, povzbuzovali se navzájem, ale nepříznivý vývoj na nás ležel jako hodně těžká deka. V 63.minutě mohlo být ještě hůř. Soupeřův útočník se ocitl zcela sám před naším gólmanem. Naštěstí z tohoto minisouboje vyšel vítězně Kája Mařík. I tak ale čas letěl neuvěřitelně rychle a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Střely Dana Petržilky z přímého kopu a Tondy Chluma z dorážky skončily nad. Podobně dopadly i další akce. Až teprve 65.minuta a v ní druhá dnešní branka Tondy Chluma nám znovu přinesla naději. Tým v tuto chvíli ukázal svoji sílu a charakter. Dál všichni makali na doraz a v 72.minutě korunoval svůj obětavý výkon kapitán Jára Zika. Probil se přes dva stopery soupeře a chladnokrevně zakončil – 3:2 pro ABC. Obrat soupeřem otřásl a bylo znát, že bude těžko hledat síly na odpověď. Jednogólové vedení ale ve fotbale neznamená žádnou jistotu, tu nám dal až důležitý gól Kuby Karpíška o čtyři minuty později. Závěr jsme si už v klidu pohlídali a důležitou výhru si nakonec přece jen připisujeme.

Neodehráli jsme určitě nejkvalitnější zápas, dokázali jsme to urvat vůlí a trpělivostí. Čeká nás už jen jeden krok k vytouženému cíli a do posledního zápasu můžeme jít s klidem a důvěrou ve vlastní síly.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                38. Chlum Antonín, 65. Chlum Antonín, 72. Zika Jaromír, 76. Karpíšek Jakub

Sestava:              Mařík – Bentsa, Zika, Petržilka, Zvelebil – Branžovský, Srba, Dyk – Douša, Chlum,, Velebil (Karpíšek), náhradní brankář Huth

Střely:                  5:13 (2:6)

Rohy:                   1:7 (0:6)

Fauly:                  6:6 (3:2)

Ofsajdy:              1:3 (0:3)

Žluté karty:          2:0 (0:0)