10.10.2010 8,00 ABC Braník - Meteor 2:1 (1:1)

10.10.2010 11:10

Opět v nesmyslném ranním nedělním čase, za mlhy a teploty lehce nad nulou, jsme se sešli na domácím hřišti k utkání se silným Meteorem. Na trávě, kde se mělo hrát, by se dalo pohybovat spíš v bruslích, protože byla pokryta silnou vrstvou jinovatky. Proto se utkání přesunulo na umělku.

Zápas pro nás začal famózně, protože už ve 20.vteřině zužitkoval Lukáš Koblasa centr Omara Modreka z pravé strany a otevřel skóre. Tento gól nás ale jakoby trochu utlumil a v dalších minutách se hrála vyrovnaná partie, ve které jsme měli jen mírnou převahu. Naší kombinaci však hostující hráči zachytávali daleko od své brány a my se tak nedostali k vážnějšímu ohrožení soupeřova brankáře. Naopak hosté v 10.minutě využili svojí první šanci ve vyrovnávací gól. Až tento gól nás trochu víc probudil a hned jsme se dostávali i do vážnějších šancí. V 16.minutě šel sám na bránu Meteoru střelec úvodní branky Lukáš, zakončení mu ale nevyšlo. V 18.minutě se na vápně krásně uvolnil Theo Caban, střelu však nasměroval jen do náruče brankáře. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

V úvodu druhé půle se hrál naprosto vyrovnaný fotbal, velká část se odehrávala uprostřed hřiště bez větších šancí. V 36.minutě jsme však přece jen udeřili. David Krajinskyj přesně vystřelil, jeho střelu stačil brankář jen vyrazit a Kuba Buchta vstřelil důležitou branku, která se později ukázala jako vítězná. Díky spolehlivé defenzivě se totiž soupeř už ve zbytku utkání nedostal k žádnému většímu tlaku.

Dnes jsme spokojeni hlavně s výsledkem, hra se nám tolik nedařila. Vzhledem k tomu, že jsme se utkali se zatím asi nejsilnějším soupeřem, je vítězství víc než cenné. Tím spíš, že nás posouvá na druhé místo Přeboru, protože dosud druhá Admira prohrála s vedoucí Bohemkou. V příštím kole jedeme právě na Admiru s jednoznačným cílem, druhé místo tam uhájit.

Branky:            Koblasa, Buchta