10.4.2011 8,00 ABC Braník - Háje SOS 11:0 (5:0)

10.04.2011 18:31

V neděli 10.dubna nás ve 3.jarním kole Přeboru soupeř aktuálně se nacházející na 10.místě tabulky. Naší povinností tak nemohlo být nic jiného než protrhnout řadu neúspěšných výsledků, obzvlášť, když jsme poprvé hráli na domácím hřišti. Z pověrčivosti jsme se ale přesto raději vrátili ke „starým“ dresům, ve kterých se nám na podzim dařilo lépe. Nejen toto kouzlo nakonec zafungovalo, ale zejména zlepšený výkon a při vší úctě a respektu k soupeři i jeho slabší výkon než proti nám předvedly Union Vršovice a Čafka v kolech minulých. Konečné dvojciferné vítězství tak bylo nakonec zasloužené a vrátilo úsměv na tváře našich hráčů.

Od začátku jsme diktovali tempo zápasu my, měli jsme častěji míč ve své moci a byla otázka času, kdy otevřeme skóre. Přestože jsme se chvílemi přistoupili na hru v chumlu uprostřed hřiště, nečekali jsme dlouho. Už ve 3.minutě posunul míč Theo Caban doprava na Járu Ziku a ten s přehledem otevřel skóre a zároveň vstřelil i vítězný gól. Už o dvě minuty šel ale sám na brankáře prostředkem hřiště Pavel Molodcii a nemýlil se. Přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Po tomto gólu jsme měli jasnou převahu, Simon Klomínek v naší brance neměl snad až na malé domů téměř žádnou práci. Ve 14.minutě míč putoval po kombinaci Davida Krajinského hrajícího poslední zápas v dresu ABC a Thea Cabana na levou stranu až ke Kubovi Buchtovi a ten zvýšil na 3:0. Čtvrtou branku vstřelil v 18.minutě zblízka Omar Modrek, když míč vystřelený Lukášem Kejhou brankář v souboji s Kájou Maříkem neudržel. Dvě minuty před koncem poločasu opět Lukáš Kejha vybojoval míč v pravém rohu hřiště a Kája Mařík střelou bodlem mezi brankářem a tyčí uzavřel poločasové skóre na 5:0.

Stejný hráč vstřelil i úvodní dvě branky druhé půle. Nejprve využil krásnou kolmou přihrávku od Lukáše Koblasy a zvýšil na 6:0. Ve 31.minutě si po přihrávce Honzy Přibyla připsal hattrick. Krásnou akci jsme předvedli ve 34.minutě. Samuel Hoza z obrany rychle posunul míč na Kubu Buchtu a ten našel centrem na zadní tyči osamoceného Járu Ziku – 8:0. Ve 40.minutě se ocitl sám před brankářem hostí Theo Caban a zvýšil již na 9:0. Kýžená desítka přišla ve 45.minutě kdy opět Kája Mařík překonal soupeřova brankáře střelou k tyči. Definitivní podobu výsledku dal Honza Přibyl dvě minuty před koncem, když využil přihrávky Káji Maříka.

Kluci za dnešní výkon zaslouží pochvalu, zlepšení ale budou muset potvrdit hned ve čtvrtek, kdy předehráváme utkání s Aritmou.