10.6.2018 TJ Praga - ABC Braník 2:3 (2:2)

10.06.2018 20:29

V předposledním zápase sezóny jsme zavítali na hřiště, kde náš tým ještě nikdy nehrál – na Pragovku ve Vysočanech. Dobře jsme si uvědomovali podzimní těsnou prohru na našem hřišti, ale vzhledem k postavení v tabulce jsme byli v roli favorita.

Celý zápas byl ovlivněn silným deštěm, který se spustil ihned po jeho začátku a i když do druhého poločasu ustal, trávník byl kluzký a měkký. Nedařila se nám tak příliš kombinační hra, kterou chceme praktikovat. Přesto jsme si získali převahu, o čemž svědčí i poměr střel za celý zápas.

Povedl se nám vstup do utkání, když hned 45.vteřině utkání otevřel skóre Tonda Chlum. V následujících minutách se dostal do dalších dvou velkých příležitostí, jedna ale skončila vysoko nad brankou domácích a druhá na její tyči. Připravili jsme si i další šance, ale skóroval soupeř. A to hned dvakrát. Nejdříve ve 14.minutě vyrovnal po závaru v naší šestnáctce a ve 34.minutě, když kluzký míč Martin Stupka v naší brance nedokázal zkrotit, šel dokonce do vedení. To ale naštěstí trvalo jen minutu, protože svojí druhou brankou Tonda Chlum srovnal a stanovil poločasové skóre 2:2.

V druhém poločase jsme chtěli být ještě aktivnější. To se nám sice částečně dařilo, zahrávali jsme deset rohových kopů, góly ale nepřicházely. Až v 48.minutě prolétl míč napříč celou šestnáctkou domácích až na vzdálenější tyč a Kuba Macho byl správném místě – 2:3. Nakonec to byl gól vítězný, další branku jsme přidat nedokázali a naopak soupeře do žádné vážnější šance nepustili.

Odvážíme si tak zasloužené tři body a čeká nás poslední krok, abychom dotáhli povedené jaro do konce bez jediné porážky.

Výsledky a statistiky ostatních zápasů ZDE

Branky:                Chlum 2 (1‘, 35‘), Macho (48‘)

Sestava:              Stupka – Pěchota, Čihák, Zvelebil, Bentsa – Macho, Zika, Srba, Chlum (Dyk) – Velebil, Žůrek (Dvořák), náhr.Viktora

Střely:                  6:14 (3:8)

Rohy:                   2:15 (1:5)

Fauly:                  8:8 (3:5)

Ofsajdy:               2:4 (2:2)

Žluté karty:          0:1 (51‘ Žůrek)

Pavel MAŘÍK