11.11.2018 FC Zličín U17 - ABC Braník U17 0:3 (0:2)

11.11.2018 16:51

V předposledním podzimním kole Přeboru mladšího dorostu jsme zavítali na hřiště Zličína, který při vzpomínkách na řadu trápení a nerváků, která jsme zde zažili, nepatří k našim nejoblíbenějším soupeřům. Chtěli jsme ale potvrdit roli favorita a potvrdit naše první místo v tabulce. To se nám podařilo co se týče výsledku a zisku tří bodů, s výkonem ale spokojeni být nemůžeme.

Po celý zápas jsme sice kontrolovali jeho vývoj, měli častěji v držení míč a snažili se o vstřelení branky. Domácí naproti tomu měli pouhý jeden vážnější střelecký pokus. Dokonce se nám podařilo rychle otevřít i skóre, když se ve třetím zápase po sobě trefil už v 7.minutě Adam Branžovský, ale to bylo na dlouho všechno. Naše kombinace se rozbíjely buď na nepřesnostech anebo na tuhé defenzivě soupeře. Když už jsme se dostali k zakončení, tak bylo většinou nepřesné. I tak se nám ale ve 35.minutě podařilo získat aspoň trochu klidu do druhého poločasu. Z velké dálky napřáhl Artur Fryš a míč skončil v síti.

Druhý poločas nemohl nadchnout vůbec nikoho. Hodně jsme se snažili prosadit středem, zatímco krajní prostory nebyly využité. Soupeře jsme sice nepustili vůbec k ničemu, přidat definitivu v podobě třetího gólu se ale dlouho nedařilo. Teprve deset minut před koncem se po rohu a závaru v pokutovém území Zličína dostal k míči Tonda Chlum a ten nekompromisní ranou pod břevno uzavřel skóre na 3:0 pro ABC.

Vzhledem k naší převaze v zápase se jedná o vítězství hubené, tři body za vítězství nás ale dál drží na čele tabulky.