11.11.2018 Sokol Kolovraty U19 - ABC Braník U19 1:6 (1:3)

11.11.2018 16:49

V předposledním podzimní kole jsme hráli v neděli 11.listopadu v Kolovratech. Vzhledem k nedokončené rekonstrukci tamní umělky se zápas hrál na trávě. Hřiště odpovídalo zatížení i roční době, což nám komplikovalo snahu o kombinace, ale nezabránilo prosadit se fotbalovostí  a zaslouženě zvítězit. Nutno ale dodat, že soupeřův tým byl složen převážně z hráčů ročníku 2002.

Hodně nám pomohl povedený vstup do zápasu, kdy jsme už v 1.minutě skórovali. Filip Jozič se z levé strany opřel do míče, jeho střela se od tyče odrazila na brankovou čáru, kde u něj byl nejrychleji Dennis Nsingani a uklidil ho do sítě. I dál jsme byli ve snaze přidat druhý gól aktivnější my, chyběl ale klid v koncovce a snad i trochu štěstí. David Vohralík trefil nejprve tyč a poté i břevno domácí brány. Drobná komplikace nastala ve 20.minutě, kdy střela z přímého kopu z dobrých 18-20 metrů na mokrém trávníku proklouzla pod zasahujícím Kájou Maříkem – 1:1. Naši hráči ale neznervózněli a trpělivě pokračovali v poměrně dobrém výkonu. A odměněni jsme byli už o sedm minut později. Vedení strhl na naši stranu Ondra Vilkner, když se prosmýkl do vápna. Do přestávky jsme nakonec přidali ještě jeden gól. Na krásnou křižnou přihrávku Tomáš Pláničky si naběhl Dennis Nsingani a přidal svojí dnešní druhou branku. Za našeho vedení 3:1 se šlo do kabin.

Druhý poločas se odehrával převážně ve středu hřiště, viděli jsme hodně málo příležitostí před oběma brankami. O to víc těší naše vysoká efektivita – ze čtyř střeleckých pokusů po přestávce jsme dokázali dát tři branky. Nejprve v 51.minutě Tomáš Plánička téměř okopíroval gól, který jsme v úvodu dostali my a do stejného místa z přímáku zvýšil na 4:1 pro ABC. O vítězi tak už nebylo žádných pochyb, protože jsme kontrovali hru a domácí nepustili prakticky k žádnému ohrožení naší branky. V 72.minutě střelou od tyče přidal pátý gól Martin Žůrek a na konečných 6:1 uzavřel střídající Lukáš Bergman.

Dnešní zápas jsme zvládli a bez obtíží si připisujeme jubilejní 10.výhru v sezóně. Potěšil ale hlavně týmový výkon.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                1. Nsingani Dennis, 27. Vilkner Ondřej, 43. Nsingani Dennis, 51. Plánička Tomáš, 72. Žůrek Martin, 85. Bergman Lukáš

Sestava:              Mařík – Štěrba, Čihák, Travhts, Procházka (82. Srba) – Jozič, Plánička, Žůrek, Nsingani (70. Macho) – Vilkner, Vohralík (77. Bergman)

Střely:                  8:5 (7:11)

Rohy:                   6:6 (3:2)

Fauly:                  9:11 (5:5)

Ofsajdy:               1:3 (0:1)

Žluté karty:           2:1 (1:0) 77. Macho