11.6.2011 - Turnaj Bechyně - 3.místo

11.06.2011 20:32

V sobotu 11.června jsme absolvovali jeden z mála delších výjezdů – zúčastnili jsme se turnaje v Bechyni. Turnaj nám byl doporučen jako dobře zorganizovaný, v pěkném prostředí i s kvalitní hlavní cenou, kterou byla sada dresů. Ačkoliv se turnaje neúčastnila „věhlasnější“ mužstva, všichni soupeři nás dostatečně prověřili a zahráli jsme si 110 minut kvalitního fotbalu.

Jak je téměř pravidlem, vstup do turnaje nebyl úplně podle našich představ. V prvním zápase jsme ale narazili na pozdějšího finalistu – mužstvo Veselí nad Lužnicí. Jeho hru tvořili sice jen 2-3 hráči, přesto to ale na nás stačilo a nakonec jsme byli rádi, že se v úplně posledních vteřinách zápasu trefil z dálky David Heliman a urvali jsme tak bod za remízu 2:2.

Ve druhém zápase nás čekala Soběslav, která ve svém prvním utkání porazila Jindřichův Hradec. V tomto zápase jsme neponechali nic náhodě a přesvědčivě zvítězili 4:0. Dařily se nám pěkné kombinace, přesto ale spousta dalších šancí zůstala nevyužitá.

Ve třetím zápase proti Jindřichovu Hradci jsme potřebovali k jistotě postupu do semifinále alespoň bod. Ujali jsme se sice vedení bodlem Káji Maříka, ale vzápětí jsme chybou v obraně nabídli soupeři vyrovnání. Přestože jsme byli aktivnější a častěji před soupeřovou bránou, opět jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Naopak Hradec hrozil nebezpečnými protiútoky. Teprve gól našeho dnešního nejlepšího střelce Thea Cabana pět minut před koncem nás trochu uklidnil a posunul definitivně do semifinále. Díky lepšímu skóre jsme skupinu vyhráli a tím se v semifinále vyhnuli vítězi druhé skupiny Lokomotivě České Budějovice.

Obě semifinále ale ukázala jak ošidná byla tato úvaha. V našem zápase jsme totiž neuspěli. Přestože jsme byli herně lepší, nedokázali jsme naší převahu potvrdit střelecky. Naopak se nám nepovedlo vypořádat se s jediným osamoceným útočníkem domácích, stojícím téměř celý zápas na dostřel od naší branky. Z celkových čtyřech šancí soupeř vytěžil tři branky a nám nepomohl ani mocný finiš. Prohra 2:3 nás tak poslala do boje o bronz. Překvapivě jsme v tomto zápase narazili na ve skupině suverénní České Budějovice, které v semifinále podlehly Veselí.

Do zápasu o třetí místo jsme se (i po zkušenosti z minulé neděle) jen těžko motivovali a na hřišti to bylo znát. Soupeř nás prvních deset minut do ničeho vážnějšího nepustil, naopak několikrát si pohrál s naší nedůslednou obranou, z čehož vytěžil naštěstí jen dvě branky a suverénně směřoval k bronzovým medailím. Jak je fotbal ošidný a zároveň krásný, jsme se ale mohli přesvědčit v posledních pěti minutách. Nejprve zvedl naše šance jako správný kapitán Theo Caban a na 2:2 srovnal chvíli před koncem Lukáš Koblasa. Když soupeř v posledních vteřinách zahodil svojí šanci, bylo jasné, že po týdnu budeme opět aktéry penaltového rozstřelu.

V něm jsme první na řadě byli my. Náš první exekutor Theo Caban se opět nemýlil - 1:0. Naopak soupeř neproměnil. Davidovi v druhé sérii se penalta bohužel nepovedla podle představ a budějovický střelec se nemýlil – 1:1. Do třetí jsme vyslali osvědčeného exekutora Simona Klomínka. Nezklamal – 2:1. Stejně si počínal i exekutor soupeře – 2:2. Jako čtvrtý z našeho týmu se penalty ujmul Kája Mařík. Střelou o tyč zabrnkal sice na naše nervy, ale míč nakonec v síti skončil – 3:2. Hráč Budějovic tlak neunesl a branku minul. Bronzové medaile tak nabraly kurs Praha.

Přestože je to i vzhledem k posledním neuspokojivým výsledkům úspěch, má trochu hořkou příchuť. Směle jsme mohli dosáhnout na zlaté medaile a s nimi spojenou sadu dresů. Shodou okolností modré barvy…

Simon Klomínek bych vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Gratulujeme!