11.9.2010 12,00 ABC Braník - ČAFC 2:2 (2:2)

12.09.2010 18:22

Po úspěšném vkročení do Přeboru z minulého týdne jsme na domácím hřišti přivítali Čafku. Ta v prvním kole naopak podlehla Bohemce 1:5. Dal se tak očekávat vyrovnaný a urputný boj, v němž jsme ale mírnými favority byli my.

Utkání začalo velmi svižně, hrálo se nahoru dolu. Soupeř se bohužel ale velmi rychle ujal vedení, kdy prostřelil Simona skákavou střelou. Obdržená branka nás ale nesrazila do kolen. Výborně v těchto fázích fungovala defenziva, která hráče Čafky do dalších šancí nepustila. Zejména Samuel Hoza naběhal se soupeřovými útočníky hodně metrů. A byl to právě Samuel, který svojí křižnou přihrávkou, připravil skvělou příležitost Kubovi Buchtovi u vzdálenější tyče soupeřovy branky. Ten nezaváhal a v 8.minutě vyrovnal na 1:1. Vyrovnané skóre však vydrželo jen tři minuty, kdy Simon Klomínek vyrazil roh nešťastně na paty našeho obránce, od nichž se míč odrazil do sítě. Velmi lacino tak hosté přišli k vedení 2:1. Naštěstí se nám povedla velmi rychlá odpověď. Samuel zahrával přímý kop a odražený míč zavěsil nekompromisně pod břevno debutant v našem dresu – Omar Modrek.

Vyrovnaný stav vydržel až do přestávky.

Vstup do druhého poločasu se víc vydařil našemu soupeři. Naštěstí jsme ale v bráně měli Simona, který zabránil minimálně čtyřem stoprocentním šancím hostů. Nám se hra příliš nedařila, ale kluci bojovali naplno a díky tomu se postupně podařilo hru vyrovnat a v závěru zápasu jsme měli k vítězství o něco blíž. Naší obrovské šanci v předposlední minutě zabránil zázračným zákrokem soupeřův brankář. Branka v druhém poločase tak nepadla a utkání skončilo zřejmě spravedlivou remízou 2:2.

Kluci určitě zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu a přestože fotbalově je dnešnímu výkonu ještě stálo co vytknout, je to určitě příslib do dalších zápasů.

Se 4 body jsme tak po druhém kole na 5.místě tabulky Přeboru.

Branky:            Buchta, Modrek Omar