12.5.2018 FC Háje - ABC Braník 0:6 (0:2)

13.05.2018 20:35

V sobotu 12.května jsme v brzkých ranních hodinách cestovali na hřiště, kde jsme úspěšně zakončili loňskou sezónu titulem Přeborníka Prahy – na hřiště Hájů. I dnes jsme zde byli úspěšní a odjíždíme opět se zaslouženými třemi body a dobrým pocitem z předvedeného fotbalu.

Dalo se očekávat těžké a vyrovnané utkání. Od začátku jsme ale převzali iniciativu a i kontrolu nad zápasem. A to vše díky aktivitě a chuti porvat se o každý míč. Dařila se nám i kombinace a tentokrát i střelba. Už v 6.minutě hlavičkoval po rohu Vašek Velebil a míč se otřel o břevno hájecké branky. Vývoj mohl být jiný, ale největší šanci zápasu na straně domácích ve 12.minutě hráč, který se ocitl sám před Kájou Maříkem, lehkovážně zahodil, když míč poslal mimo branku. My jsme znovu zahrozili ve 22.minutě, ale další hlavička, tentokrát byl autorem Jáchym Zvelebil, skončila opět na břevně. I nadále jsme měli územní převahu, gólu jsme se ale dočkali až ve 26.minutě. To Vašek Velebil zády k brance přiklepl míč proti noze Jáchyma Zvelebila a ten přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Další branka přišla o 3 minuty později a jejím autorem byl Martin Žůrek. Za tohoto, zrádného a stále nerozhodnutého stavu, se šlo do kabin.

Po přestávce se dal očekávat tlak domácích a jejich snah o zvrácení nepříznivého vývoje. Tu jsme ale rázně utnuli dvěma rychlými góly hned v úvodních minutách. Nejprve Dan Srba doklepl míč, který se k němu odrazil ze souboje Járy Ziky s obranou a brankařem domácích, do prázdné poloviny branky a ve 43.minutě přidal svůj druhý dnešní gól Jáchym Zvelebil, když zužitkoval krásnou přihrávku pod sebe od Martina Žůrka. Tyto dva rychlé góly definitivně zlomily jakýkoliv odpor domácích a zápas se tak dohrával v klidu a jedinou otázkou bylo, kolik gólů se nám podaří přidat. Převážnou část druhého poločasu jsme kontrolovali hru a domácí pustili do jediné vážnější šance, se kterou si ale Kája Mařík poradil. V 53.minutě se svým důrazem prosadil Tonda Chlum a zvýšil na 5:0 a skóre uzavřel z dorážky po rohu o 10 minut později Vašek Velebil.

Odvážíme si tedy cennou výhru, kterou jsme prodloužili jarní neporazitelnost a zároveň dobrý pocit z odvedeného výkonu. Ten je ale pro nás všechny závazkem do dalších kol, kdy určitě budeme chtít pokračovat v podobném duchu.

Výsledky a statistiky ostatních zápasů  ZDE

Branky:                Zvelebil 2 (26‘, 43‘), Žůrek (29‘), Srba (41‘), Chlum (52‘), Velebil (62‘)

Sestava:              Mařík – Macho, Procházka, Čihák, Bentsa (Pěchota, Branžovský) – Srba, Zika, Zvelebil, Chlum (Kouba) – Velebil, Žůrek (Fryš, Štofl)

Střely:                 6:17 (3:8)

Rohy:                  1:9 (0:5)

Fauly:                 15:7 (7:4)

Ofsajdy:              1:1 (1:1)

Žluté karty:         0:0