13.10.2018 Dukla Jižní Město U17 - ABC Braník U17 0:1 (0:0)

14.10.2018 18:00

K důležitém zápasu Přeboru mladšího dorostu jsme jeli v sobotu 13.října na hřiště vedoucí Dukly Jižní Město. Bylo naprosto jasné, že pokud chceme uspět, čeká nás těžká práce. A tu kluci odvedli ve vysoké kvalitě a proto si po těsné výhře 1:0 odvážíme zaslouženě tři body.

Derby dvou slovenských trenérů mělo vysokou úroveň, jak se na mužstva z čela tabulky sluší a patří. S postupem času bylo jasné, že gólů moc neuvidíme a že tým, který dá první gól, bude mít úspěch na dosah. Přestože jsme byli aktivnější směrem k soupeřově brance, o čemž svědčí i statistika střel, v první půli měla obě mužstva po jedné velké příležitosti k otevření skóre. Nejprve se ve 13.minutě míč po odkopu domácího brankáře odrazil od Lukáše Bergmana jen těsně vedle branky. O deset minut později postupoval útočník domácích Roman Goldschmidt sám na naší bránu. Šanci však zlikvidoval dobrým vyběhnutím Kája Mařík. Nepříjemnost nás potkala v 29.minutě, kdy musel ze hry odstoupit s rozseknutým rtem aktivně hrající Tonda Chlum. Naštěstí se i s tímto handicapem mohl do druhého poločasu vrátit. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V rozhodčím hodně rozkouskovaném druhém poločase byla postupem doby naše převaha čím dál výraznější. Dlouho se nám ale nedařilo připravit si skutečně stoprocentní šanci, byť jsme na soupeřově polovině dobře kombinovali a často se dostávali do šestnáctky domácích. Užuž to vypadalo, že dnes nám není gól souzený, když z poměrně velké dálky napřáhl Tonda Chlum a trefil se přesně k tyči soupeřovy branky. Domácí brankář se natahoval marně. V závěrečných minutách jsme nepřipustili žádné drama. Naopak jsme mohli v 75.minutě po krásné střele Artura Fryše z přímého kopu, která skončila bohužel jen spojnici tyče a břevna, vítězství potvrdit druhou brankou.

Za dnešní výkon zaslouží celý tým velkou pochvalu. Za fotbalový projev i za bojovnost a týmový duch. Import tří bodů z Jižního Města je tak velkým impulsem do další práce.