13.5.2017 ABC Braník - Union Vršovice 1:1 (0:0)

14.05.2017 15:36

V sobotu 13.května jsme mistrovské utkání po týdnu hráli opět na domácím hřišti. Soupeřem nám byl silový a nepříjemný fotbal hrající Union Vršovice. Pro mě bylo hostující mužstvo před sezónou jeden z favoritů soutěže, aktuálně se nacházející ale pouze ve středu tabulky. I tak jsme čekali těžký zápas, náš tým byl však motivovaný v něm uspět. To se nám nakonec výsledkově nepovedlo, protože jsme v boji o čelo tabulky ztratili další dva důležité body. Zápas nakonec skončil remízou a výsledek potvrdil jen staré známé „Fotbal nemá logiku“. Zároveň se ale potvrdilo, že bez gólů se vyhrát nedá. Zatímco my jsme si vytvořili minimálně čtyři vážné gólové příležitosti, soupeř za celý zápas ani jednu. Přesto na konci zápasu u obou týmů na ukazateli skóre svítila jednička…. Našemu výkonu asi nelze kromě koncovky moc co vytknout.

První poločas byl z naší strany aktivní, hodně jsme hráli směrem k hostující brance. Defenzíva hostů ale pracovala bezchybně, a když už jsme se dostali do velké šance, ve které šel Kuba Douša sám na brankáře, neuspěli jsme. Hosté se dostali k jediné střele směrem k naší brance po ojedinělých zmatcích v naší obraně. Slabá střela ale skončila vedle. Závěr poločasu trochu ovlivnil i silný déšť, během kterého se nic důležitého nestalo a spíš se na obou stranách čekalo na přestávku.

Druhý poločas jsme zahájili opět ofenzivou, při střele v největší šanci ale Páťa Matoušek podklouzl a Pavel Vodrážka o několik minut později sám před brankářem netrefil míč, jak by potřeboval. Soupeře jsme pak na dlouhé minuty zatlačili na jeho polovinu, ke kýženému gólu to ale dlouho nevedlo. Teprve v 57.minutě přišla chyba hostů v rozehrávce a Kuba Douša tentokrát tváří v tvář brankáři Vršovic nezklamal. Po vedoucím gólu jsme se ale podvědomě a zbytečně zatáhli a tolik aktivní už nebyli. Přesto se nám hubené vedení dařilo hájit, aniž by hosté vystřelili na naši branku. Závěr utkání ale ukázal, jak umí být fotbal krutý. Nedokázali jsme podržet míč na soupeřově polovině a hostující hráč předvedl parádní střelu z dálky, která zapadla pod břevno naší branky. To vše se stalo už po odehraném čase. Následná rozehrávka z půlky a jeden zoufalý pokus už na konečné remíze nic nezměnily.

Žádný div, že část našich hráčů opouštěla hřiště se slzami v očích. Tak blízko jsme byli důležitému a zaslouženému vítězství a nakonec nám zůstal jen bod, který nás po tomto kole posouvá až na třetí příčku tabulky. Ale takový je sport…šanci uspět v letošním ročníku máme i nadále. Já cítím dejavu se zápasem 9.května 2015, kdy jsme v závěrečných minutách proti Vršovicím ztratili vítězství 1:0 po jejich střele z velké dálky. O měsíc později jsme ale slavili titul my… Takže nezbývá než makat dál a spolehnout se na potřebnou konstalaci ostatních výsledků.