14.11.2010 8,00 Bohemians 1905 - ABC Braník 5:1 (2:1)

14.11.2010 10:02

V neděli 14.listopadu nás na Šeberově přivítalo krásné počasí a zamčená brána. Naší branku jsme však před soupeřem zamknout nedokázali a tak jsme během zápasu pětkrát inkasovali, což je přesná polovina dosud obdržených podzimních branek. Obrana přitom nebyla tím článkem, který by naší prohru zavinil. Zápas jsme prohráli uprostřed hřiště a v útočné fázi, kde jsme nedokázali podržet míč a dojeli na střeleckou nemohoucnost. Při počtu šancí, do kterých jsme schopni se proti silnému soupeři dostat, musí být efektivita jejich proměňování vyšší.

Zápas se pro nás od začátku nevyvíjel dobře. Poprvé jsme totiž inkasovali už ve 2.minutě. Po rohu soupeře jsme nedokázali míč vyvézt nebo odkopnout. Toho soupeř využil a otevřel skóre. O dvě minuty později zahrozil rychlým protiútokem do otevřené obrany domácích Pavel Molodcii. Marně ho stíhal obránce Bohemky a zastavil ho až ve vlastním pokutovém území pouze za cenu faulu. Exekuce penalty se ujal Honza Přibyl. Jeho dobře umístěná střela ale bohužel skončila na tyči.

V dalším průběhu měl soupeř sice míč více na svých kopačkách, do vážnějších šancí se však dostal jen sporadicky. A pokud už, naše obrana šance odvracela. My jsme naše bývalého spoluhráče Jakuba Muzikanta v brance Bohemky neohrožovali. Až v 18.minutě jsme udeřili prakticky z ničeho. Rohový kop z pravé strany zahrál Honza Přibyl na vzdálenější tyč, Lukáš Koblasa byl první u míče odrazil ho na bránu a Kája Mařík doklepl z těsné blízkosti do prázdné branky. Gól nám vlil trochu krve do žil a do konce poločasu jsme hráli naprosto vyrovnanou partii. Bohužel jsme jedinkrát chybovali dvě minuty před koncem, kdy jsme opět nedokázali dostat míč z prostoru před naším brankou a soupeř se opět ujal vedení. Za stavu 2:1 se šlo do šaten.

Zápas se rozhodoval po přestávce. První desetiminutovku jsme zvládli velmi dobře herně, bohužel jsme před prázdnou zahodili dvě obrovské příležitosti. Domácí nám udělili lekci z produktivity. Z ne právě nebezpečných situací se jim podařilo třikrát skórovat a bylo jasné, že překvapení se konat nebude.

Porážka 1:5 je snad až příliš krutá, za předvedený výkon bychom si zřejmě zasloužili lepší výsledek. Fotbal se ale hraje na góly a dnešní porážka nás odsouvá na 3.místo tabulky Přeboru. I to bude na jaře velmi těžké obhájit, protože zezadu se na nás tlačí silné týmy Čafky a Unionu Vršovice.

Malá osobní poznámka na závěr: pokud by mi ale ještě v červnu někdo řekl, že po podzimu budeme na třetím místě nejvyšší pražské souteže (byť bez Sparty a Slavie), pomyslel bych si něco o Bohnicích….

Branka:            Mařík