14.4.2011 17,00 Artima - ABC Braník 2:12 (2:2)

14.04.2011 22:56

Ve čtvrtek 14.dubna jsme předehrávali zápas 15.kola Přeboru s dalším mužstvem z dolní poloviny tabulky – vokovickou Aritmou. Cílem nemohlo být proto nic jiného než vítězství. To se nám nakonec i povedlo, ale cesta k němu nebyla tak snadná, jak konečné skóre naznačuje. Pozitivy byl určitě výkon v druhém poločase, 5 vstřelených branek Pavla Molodciho a úspěšná premiéra Kuby Macha a Ondřeje Klíchy. Pochvalu si ale zaslouží všichni hráči, včetně obránců a těch, kteří branku dnes nedali.

První poločas jsme odehráli proti silnému nepříjemnému větru. Kluci jakoby nechtěli dát gól, chyběla střelba, často jsme se utápěli v přihrávkách těsně před brankou domácích. Přesto jsme se už v 6.minutě ujali vedení Danem Janalíkem. Poté se na dva protiúdery vzmohli domácí, kdy se jim během 16. až 18.minuty podařilo skóre otočit. Naštěstí se dvě minuty před poločasem vydařil krásný centr Kuby Macha, po kterém Pavel Molodcii vyrovnal a začal svůj velký střelecký koncert. Do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Po přestávce však nastoupil v našich barvách úplně jiný tým, k tomu s větrem v zádech. Navíc bylo jasné, že domácím hrajícím jen s dvěma náhradníky brzy dojdou síly. V 28.minutě přidal střelou zblízka po zemi svůj druhý dnešní gól Dan Janalík. Na další gól jsme čekali až do 37.minuty, kdy gólman domácích neudržel míč a Theo Caban zblízka zvýšil na 4:2 a zahájil desetiminutovku, ve které jsme vstřelili 8 branek! Ve 38.minutě dorážel zblízka Pavel Molodcii po střele Lukáše Koblasy, ve 39.prošel sám přes celé hřiště Ondra Klícha a nedal brankáři Aritmy šanci. O minuty později po centru Káji Maříka završil hattrick Pavel Molodcii. Ve 41. a 44.minutě dvakrát skóroval Lukáš Kejha střelami z dálky, když zejména ta první do šibenice byla skutečně výstavní. Ve 46.minutě dorážel vyražený míč opět Pavel Molodcii, v minutě následující zvýšil už na 11:2 Omar Modrek. Skóre uzavřel v poslední minutě svojí pátou brankou Pavel Molodcii po jedné z nejhezčích akcí zápasu, když míč se dostal během několika málo vteřin od Simona Klomínka v brance přes Káju Maříka a Honzu Přibyla až k Pavlovi a následně za záda brankáře Aritmy.

Povinné tři body si odvážíme do Braníka, v příštím kole nás opět ve čtvrtek čeká další soupeř – Bohnice.

Branky: Molodcii 5, Janalík 2, Kejha 2, Caban, Klícha, Modrek