14.5.2011 SK Motorlet - ABC Braník 5:2 (2:0)

15.05.2011 22:03

V sobotu 14.května nás v Přeboru čekal další soupeř ze skupiny těch silnějších. Na nekvalitním travnatém hřišti v Hlubočepích nás přivítal Motorlet, nacházející se na 6.místě tabulky. Po hladké podzimní výhře 5:0 nemohlo být naším cílem nic jiného než protrhnout jarní výsledkovou mizérii a odvézt si tři body. To se nám nakonec nepodařilo, podlehli jsme stejným výsledkem jako naši hokejisté v pátečním semifinále MS proti Švédsku, tedy 2:5.

Už úvod zápasu jasně naznačil jak těžký soupeř nás dnes čeká. Vůbec jsme nestíhali zachytávat dlouhé výkopy brankáře domácích i rychlé přímočaré protiútoky. Několik šancí Motorletu jsme se štěstím přežili bez úhony. To se nám dařilo jen do 4.minuty, kdy právě po výkopu gólmana Motorletu doputoval míč až na pravou stranu naší šestnáctky a střela do protipohybu Simona v naší brance zapadla k tyči. Obraz hry se po úvodní brance nezměnil, naše přetížená obrana však odolávala. A ve 12.minutě to bylo s pořádným štěstím. Přímý kop domácích, mimochodem po zcela vymyšleném resp.obráceném faulu, skončil na naší tyči. Tento moment nás trochu probudil a hru jsme vyrovnali, a chvílemi jsme byli i častějšími hosty před soupeřovou brankou. Mírnou převahu jsme ale nedokázali zužitkovat ke vstřelení branky. A šance na to byly: Kuba Buchta sám před brankářem, Omar Modrek v podobně nadějné příležitosti a pokus Káji Maříka o přehození brankáře. A když povedená střela dnešního kapitána skončila na břevně branky domácích, bylo jasné, že ani o štěstí se dnes opřít moct nebudeme.

Tím spíš, že minutu před koncem poločasu jsme po jednom z protiútoků do otevřené obrany inkasovali podruhé.

Do druhého poločasu jsme přesto nastoupili se snahou vývoj zápasu otočit v náš prospěch. Jenže jsme to byli opět my, kdo inkasoval. Rychlé góly v naší síti po začátku zápasů nebo poločasů jsou naším prokletím na jaře. Střela z dálky zapadla ve 27.minutě do naší sítě a bylo to už 3:0. Tentokrát jsme ale našli rychlou odpověď. Samuel Hoza, přesunutý do útoku, z dálky po zemi trefil hned v následující minutě přesně k tyči a vrátil nám trochu naděje. Tím spíš, že Jára Zika ve 33.minutě po průniku po pravé straně přehodil brankáře a snížil na rozdíl jediného gólu. Vše jsme vrhli do útoku, všechny míče jsme směřovali na branku domácích a domácí se začali o výsledek strachovat. Před brankářem Motorletu vzniklo několik nebezpečných závarů, ale opět bez gólového vyjádření. A opět jako několikrát v posledních zápasech přišle trest při naší převaze. Ve 45.minutě totiž domácí zahrávali a naše obrana i s brankářem zůstala stát jako přimrzlá  a jen sledovala jak hlavička hráče Motorletu končí za zády Simona.

Přesto nám ještě v 47.minutě svitla naděje v podobě nařízené penalty. Podobně jako v zápase proti Meteoru jsme ale touto šancí pohrdli. Slabá střela doprostřed brány skončila v náručí brankáře. Jak se s takovou šancí má naložit nám ukázali domácí v předposlední minutě. Přesná střela z penalty nařízené za ruku Kuby Douši stanovila výsledek na 5:2 pro našeho soupeře.

Čtvrtá jarní porážka nás posouvá v tabulce o další příčku níž. Konečnou pátou příčku budeme muset ale ještě hájit právě před naším dnešním přemožitelem.

Branky:            Hoza, Zika