15.6.2019 SK Libuš U19 - ABC Braník U19 0:3 (0:1)

16.06.2019 19:07

V sobotu 15.června jsme zakončili sezónu 2018-19 posledním zápasem v Přeboru staršího dorostu. Symbolicky se stejným soupeřem, se kterým jsme v této sezóně hráli úplně první přátelský zápas – s týmem SK Libuš. Pro některé naše kluky to byl poslední zápas v kategorii dorostu a od příští sezóny se posouvají do kategorie mužů. Pro další, pokud své rozhodnutí pověsit kopačky na hřebík nezmění, to byl možná definitivně poslední oficiální fotbalový zápas.

Hrálo se na kvalitním hřišti, zápas byl ale ovlivněn jednak tím, že ani jednomu týmu už o nic moc nešlo a hlavně velkým vedrem, které zápas doprovázelo. Odvážíme si zřejmě zaslouženě tři body, ale tříbranková výhra se z pohledu množství našich šancí, zejména v prvním poločase, jeví jako hubená. A to jsme skóre otevřeli poměrně rychle, už v 16.minutě zužitkoval přihrávku Dana Srby z pravé strany Filip Čihák. O dvě minuty později nastřelil ve vyložené pozici Dennis Nsingani jen tyč domácí branky a všechny další střelecké pokusy do přestávky skončily mimo tyče nebo v náručí domácího brankáře.

Ve druhém poločase se nám rovněž dlouho nedařilo přidat druhý gól. Toho domácí využili, hru vyrovnali a vytvořili si i několik příležitostí k vyrovnání. Když už vyrovnávací gól visel ve vzduchu, přece jen se nám podařilo skórovat. V 73.minutě zvýšil na 2:0 pro Braník Vašek Velebil. O sedm minut později stanovil na konečných 3:0 pro naše barvy David Vohralík.

Zejména kvůli vysokým teplotám během zápasu to byl dnes těžký zápas. I proto zaslouží celý tým pochvalu za výkon i za poslední tři body v této sezóně. V sezóně, která nebyla pro nás jednoduchá. Začala odložením několika úvodních kol v soutěži a tréninkovým výpadkem. Po celou sezónu jsme byli pod tlakem všechno vyhrát. Do toho jsme se potýkali s úzkým kádrem umocněným navíc řadou dlouhodobých absencí ze zdravotních důvodů i disciplinárních trestů. Dva rozhodující zápasy proti pozdějšímu vítězi jsme výsledkově nezvládli a proto končíme na 2.příčce. Což by za normální situace nebyl špatný výsledek, pro nás má trochu trpkou příchuť, protože cíl jsme měli vyšší a kvalitu v kádru k tomu ho dosáhnout také. Ale takový fotbal je.

Nicméně uplynulá sezóna měla i řadu pozitiv. Část hráčů věkem patřících do dorostu se stala nedílnou součástí obou týmů mužů a další část se tam postupně zapracovávala. Rovněž působení mladších dorostenců v týmu staršího dorostu je dobrým vkladem do budoucnosti branického fotbalu.

Hráčům, kteří se s námi dnešním zápasem rozloučili, děkujeme za spolupráci a přejeme hodně fotbalových i osobních úspěchů v jejich dalších životech.