15.8.2020 ABC Braník - FK Králův Dvůr 4:0 (1:0)

16.08.2020 10:27

V sobotu 15.srpna jsme si k pravděpodobně poslední přípravě pozvali do azylu ve Vraném na Vltavou tým Králova Dvora, se kterým, jsme na jaře v rámci Korona Cupu na domácí UMT prohráli. Dnes už se utkaly ale o hodně jiné týmy a zápas výsledkově i herně patřil našim barvám.

Naši sestavu opět posílili hráči mladšího dorostu a i tentokrát byli přínosem i herně. První poločas byl v poli vyrovnaný, my jsme si vytvořili víc příležitostí ke vstřelení branky. Už ve 2.minutě postupoval Martin Lebeda sám na brankáře, ale nic z toho nebylo. V 7.minutě už tentýž hráč gólu docílil, radost mu ale zmařil praporek pomezního, který šel sice nahoru trochu nejistě, ale gól neplatil.

Následně spálil ještě slibnou příležitost Kuba Macho, ale v 27.minutě se po výborném presingu Martina Lebedy dostal k míči Dan Srba a přízemní střelou zpoza šestnáctky otevřel skóre. A protože naše defenziva pracovala bezchybně, poločas skončil naším těsným vedením 1:0.

Po změně stran oba týmy prostřídaly a obraz hry se změnil v náš prospěch. Vašek Velebil ještě víc rozpohyboval náš útok a přišly i branky, které nám v předešlých dvou přípravách chyběly. Nejdříve v 55.minutě centr do vápna z pravé strany sklepnul Matyáš Rys na Vaška Velebila a ten nezaváhal – 2:0. Za dalších deset minut jsme vedli už 3:0, když se střela Martina Lebedy odrazila opět k Vaškovi Velebilovi, ten míč dobře zpracoval a pohotově zakončil. O výsledku tak bylo rozhodnuto a zápas se dohrával v poklidu. Vybočila jen povedená střela směřující do šibenice v podání hostů pár minut před koncem, kterou skvělým zákrokem vytáhl Kája Mařík a pak situace z 89.minuty, kdy soupeřův gólman fauloval pronikajícího Vaška Velebila. K následné penaltě se postavil Lukáš Ventura a gólem dal razítko na naše dnešní relativně povedené vystoupení.

Dnes jsme se prezentovali lepším a kompaktnějším výkonem než v předešlých přípravách. Byli jsme daleko aktivnější a nápaditější směrem dopředu a hlavně jsme to dokázali potvrdit i střelecky. Neznamená to ale v žádném případě, že můžeme usnout na vavřínech. Naopak…Béčko Bohemky bude příští týden úplně jiný soupeř a v zápase s ním budeme muset podat ještě lepší výkon.

Branky:                Velebil 2 (55., 65.), Srba (27.), Ventura (89.)

Sestava:              Mařík – Bentsa, Srba, Karpov, Kučera – Dimovski, Ventura, Macho, Dyk (Rys) – Augustýn, Lebeda (Velebil)

Střely:                 11:11 (7:9)

Rohy:                   6:3 (2:3)

Fauly:                  8:11 (4:7)

Ofsajdy:               2:2 (2:2)