15.9.2018 SK Libuš U17 - ABC Braník U17 2:1 (2:1)

15.09.2018 20:05

Ztracené body z úvodního kola Přeboru ml.dorostu  jsme chtěli získat zpět v sobotu 15.9. na Libuši. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, ale přesto jsme věřili v úspěch. Jenže jsme si dnes vybrali „Den blbec“ a přesvědčili jsme se o platnosti rčení „Fotbal nemá logiku“. Pohroma začala už v 16.vteřině zápasu, kdy jsme hrubě chybovali v obraně a domácím na stříbrném podnose naservírovali úvodní branku.

Branka námi otřásla. Byli jsme pasivní, bez pohybu, bez nápadu, bez snahy. Domácí ještě zahrozili, se střelou z dálky mířící do šibenice si ale Kája Mařík v brance si poradil. Teprve po zhruba patnácti minutách jsme se vrátili zpět do zápasu a převzali aktivitu do svých rukou. A potvrdili jsme to i vyrovnávacím gólem, kdy se k míči v 17.minutě dostal po kolmé přihrávce Artur Fryš, kličkou obešel i brankáře a z úhlu srovnal skóre. Věřili jsme, že nás vyrovnávací gól nakopne k obratu v zápase. Tím spíš, že jsme v této fázi měli převahu. Bohužel přišla 32.minuta a v ní další nedůslednost v naší defenzivě a další poměrně laciný gól domácích. Stav 2:1 pro Libuš vydržel do přestávky.

A přes poločasové burcování a naší jednoznačnou převahu v druhé půli vydržel bohužel až do konce. Snahu našim hráčům nelze upřít. Nicméně jsme si nedokázali poradit s tuhou defenzivou soupeře. Hrálo se v podstatě jen na polovině domácích – náš brankář se dotkl poprvé míče až po 33 minutách hry v druhém poločase a to ještě hodně daleko od naší branky. Všechny naše pokusy vstřelit gól končily mimo bránu a ty nejpovedenější zlikvidoval gólman domácích.

I takové zápasy občas přijdou. Nezklamali jsme herně a kromě úvodní patnáctiminutovky ani nasazením. Nezbývá než si z dnešního zápasu vzít poučení a soustředit se na další zápasy.

Branky:                Fryš (17‘)

Sestava:              Mařík – Bensta, Petržilka, Zvelebil, Pěchota (Vodička) – Dyk, Srba, Zika, Macho (Kozohorský) – Bergman, Fryš (Karpíšek), náhradník Huth

Střely:                  5:12 (5:4)

Rohy:                   1:13 (1:5)

Fauly:                   7:8 (3:4)

Ofsajdy:                0:3 (0:2)

Žluté karty:           1:1 (0:0) Fryš (52‘)