17.10.2010 11,45 Admira - ABC Braník 2:0 (0:0)

17.10.2010 15:24

Za slunečného nedělního počasí jsme přijeli do Kobylis k přímému souboji o druhé místo v tabulce Přeboru. O důležitosti utkání svědčila i široká delegace pozorovatelů z Bohemky, která tabulku zatím vede. Právě Bohemce náš dnešní soupeř v minulém kole podlehl až po velkém boji.

Do utkání jsme vstoupili zakřiknutě, nicméně do vážnější šance se domácí nedostali. Během úvodních minut jsme však hru rychle vyrovnali a dostali se i blízko ke vstřelení branky. Stejně tak soupeř minimálně dvakrát nebezpečně zahrozil, ve druhém případě jeho střelu po rohovém kopu zastavila až tyč Simonovy branky. A i díky oběma brankářům se do šaten šlo za bezbrankového stavu.

I druhý poločas se hrál v rychlém tempu, jak se na zápas o druhé místo sluší. Do velké šance se hned v úvodu dostal Pavel Molodcii. Hra v dalším průběhu byla naprosto vyrovnaná. Ve 34.minutě, kdy jsme začali mít nepatrnou převahu, jsme bohužel nezachytili protiútok domácích na pravé straně. Soupeř nezaváhal a šel do vedení. Z úvodní branky zápasu jsme se jen těžko sbírali. Vázla nám kombinace a přechod do útoku. Na útočníky se dostávalo málo míčů a ty které se dostaly spolehlivě odvracela defenziva domácích, případně jsme o ně přicházeli díky naší liknavosti a nepřesnostem.Přesto jsme se začali nadechovat k závěrečnému náporu, když přišla ztráta míče uprostřed hřiště. Z ní vznikl rychlý brejk soupeře, při kterém soupeřův útočník nezaváhal a míč umístil přesně k tyči Simonovy branky.

Tento moment nás definitivně zlomil a do konce zápasu jsme se už k ničemu nedostali.

Domácí potvrdili, že právem bojují o špičku tabulky. Nám nezbývá než dál poctivě pracovat a zabodovat hned v 8.kole proti Motorletu. V tabulce jsme po dnešním zápase sice klesli na 3.místo, ale - úplně upřímně, kdo by něco podobného očekával na konci loňské sezóny, kdy nám na soupisce zůstalo 6 hráčů ročníku 2002? Nebo po podzimu loňské sezóny, kdy jsme v Přeboru mladších přípravek byli beznadějně poslední bez jediného bodu?