17.11.2014 ABC Braník - Králův Dvůr 2:1 (1:1)

17.11.2014 20:10

Poprvé na velkém hřišti jsme se mohli představit v pondělí 17.listopadu. Pár hráčů tu zkušenost už mělo za sebou, jako tým jsme ale hráli velký fotbal poprvé. Chtěli jsme, aby pro kluky šlo o výjimečný zážitek, na který budou jednou vzpomínat.

Zápas se nám podařil, herně i výsledkově. Chvílemi možná ani nebylo znát, že na velkém hřišti hrajeme poprvé. Sice jsme do utkání vstoupili s mírnou nervozitou a toho zkušenější soupeř dokázal využít. Ve 3.minutě otevřel skóre Tomáš Dohnal, jinak brankář soupeře tentokrát hrající na hrotu útoku. Hladce prošel naší obranou a důraznou střelou doprostřed brány nedal Simonovi v naší brance šanci. V tu chvíli jsme měli trochu obavy, aby zápas pro nás neskončil nějakým debaklem. Gól našimi hráči ale neotřásl, postupně hru vyrovnali a začali se dostávat i do střeleckých příležitostí. A ve 22.minutě už bylo veseleji. Do historie našeho týmu se zapsal Kája Mařík, když po přihrávce Artura Fryše vstřelil náš úplně první gól na velkém hřišti. Úvodní branky tedy obstarali hráči, kteří v druhé půli nastoupili v brankách svých týmů. Poločas skončil nerozhodně 1:1.

V druhém poločasu už jsme měli víc ze hry. Svojíroli sehrál větší počet hráčů, které jsme měli k dispozici. Hosté totiž přijel pouze s jedním střídajícím hráčem. Pěknými kombinacemi a kolmými přihrávkami jsme si připravili několik dobrých příležitostí. A přišel i zasloužený vedoucí a nakonec i vítězný gól. Ve 48.minutě odražený míč uklidil skákavou střelou k tyči branky hostů Honza Přibyl. A když největší šanci hostů dokázal Kája Mařík vytáhnout koncem prstů na tyč, mohli jsme se radovat z prvního vítězství na velkém hřišti. Jen tak dál!

Premiéru v branickém dresu si dnes odbyli Kuba Renner a Vašek Velebil.

Speciální dík panu Cabanovi za úvodní ceremoniál a film, který nám zůstane na památku i paní Kejhové za jako vždy vynikající minivětrníčky. Pomezního rozhodčího zvládli pánové Macho a Vacek, jakoby se s praporkem v ruce už narodili.

Branky:          Mařík (22‘), Přibyl (48‘)

Sestava:         Klomínek (36‘ Mařík) – Branžovský, Kejha, Kubeš, Macho, Skuhra, Vodrážka, Velebil – Buchta, Caban, Marek, Přibyl, Renner, Srba, Vacek, od 36.min Klomínek – Fryš, Chrastina, do 35.minuty Mařík, Tůma

Střely:            13:6 (4:2)

Rohy:             4:1 (0:1)

Fauly:             3:6 (2:2)