17.8.2019 RMSK Cidlina Nový Bydžov - ABC Braník 2:3 np, (0:2)

18.08.2019 16:12

K premiéře v Divizi staršího dorostu jsme v sobotu 17.srpna vyrazili do Nového Bydžova. Byť jsme se v přípravě utkali s divizními soupeři, nevěděli jsme úplně, co nás čeká a byl to tak trochu krok do neznáma. I vzhledem k tomu jsme se dvěma body, které si po výhře na penalty odvážíme, spokojeni a před zápasem bychom je asi brali všemi deseti. Po jeho průběhu a zejména našem poločasovém vedení, přece jen ztráta toho jednoho bodíku mrzí.

Nutno zároveň dodat, že jsme hned na úvod narazili na poměrně kvalitního soupeře. Možná nás jako nováčka v úvodu lehce podcenil, ale v prvním poločase jsme tempo hry diktovali my. Hráli jsme fyzicky náročný fotbal, možná někdy až zbytečně a zbrkle jsme se za každou cenu hnali dopředu. V důsledku toho jsme nechávali v naší defenzivně soupeři prostor pro průnikové přihrávky a střely ze střední vzdálenosti. Poprvé jsme soupeře zaskočili už ve 3.minutě, kdy si brankář domácích nedokázal úplně poradit se střelou Tarase Kozuraka a i s míčem ve svých rukou spadl do branky. Naší radost ale vzápětí přerušil zdvižený praporek a odpískaný ofsajd. Podobně jsme dopadli i v 24.minutě, tentokrát bylo ale naše postavení mimo hru evidentní. Ještě před tím ale v 18.minutě zahrozili domácí. Přízemní střelu jejich útočníka z nebezpečné vzdálenosti užuž směřující na zadní tyč vyškrábl Kája Mařík na roh.

V 25.minutě už jsme se mohli radovat naplno. Nádherný centr Tarase Kozuraka z levé strany neměl problém uklidit zblízka hlavou do sítě nikým neatakovaný Martin Lebeda a zaznamenal tak první divizní gól branických dorostů v novodobé historii této soutěže. Ve 45.minutě jsme zahrávali rohový kop a hráče jsme nabádali k opatrnosti při jeho rozehrávce, abychom nedali domácím příležitost k rychlému protiútoku. Odražený míč se nám podařilo vrátit zpět do šestnáctky Cidliny a na zadní tyči nejvýš vyskočil Filip Čihák. Míč hlavou nasměřoval do tyče, naštěstí se ale odrazil do sítě. Gól do šatny nám měl dát klid do druhého poločasu.

Bohužel se tak nestalo. Domácí nastoupili s viditelnou snahou se o výsledek poprat. Přesto jsme to byli my, kdo mohl skórovat jako první. V 51.minutě jsme propásli obrovskou příležitost, když se Tarasovi Kozurakovi nepodařilo zblízka uklidit míč do sítě. O čtyři minuty naopak soupeř přízemní střelou k tyči snížil na 1:2 a my jsme se začali třást o výsledek. Nehráli jsme tak, jak trenéři před zápasem i v poločase požadovali. V soubojích po dlouhých odkopech jsme převážně prohrávali, nedařilo se nám míč udržet na soupeřově polovině a dostávali jsme se tak pod tlak. Přesto jsme se dostali do ještě jedné velké šance. V 67.minutě ale střela Martina Žůrka skončila jen na břevně a neuspěl ani Martin Lebeda z dorážky. V závěru zápasu se tlak domácích stupňoval, přesto naše defenziva odolávala. Štěstí nás opustilo v 81.minutě, možná se spíš dá říct, že jsme si vybrali kopec smůly. Nikterak nebezpečný rohový kop soupeře jsme nedokázali odvrátit na přední tyči a míč skončil odrazem od našeho hráče v naší brance.

Za nerozhodného stavu tak o dodatečném bodu rozhodovaly penalty. V nich oproti dvěma našim neúspěšným exekutorům neuspěli tři domácí střelci a díky tomu jsme se tak mohli radovat z výhry my. Úspěšnými střelci na naší straně byli Artur Fryš, Adam Branžovský a Jára Zika

Jak už bylo výše uvedeno, s výsledkem naše premiérového vystoupení v divizi můžeme být spokojeni. Ve výkonu byla patrná řada nedostatků a výsledek nám tak dává pozitivní impuls do další práce směrem k jejich odstraňování.

V příštím kole přivítáme v sobotu 24.srpna na domácím hřišti tým FK Čáslav.