18.11.2017 - FK Újezd nad Lesy - ABC Braník 2:4 (1:2)

18.11.2017 17:55

K poslednímu podzimnímu mistráku jsme v sobotu 18.listopadu zavítali do Újezdu nad Lesy. Po minimálně měsíci a půl jsme se opět dostali na přírodní trávu. Stav hrací plochy v Újezdě ale odpovídal jak datu, tak i počasí, takže na několika místech hřiště se o trávníku mluvit nedalo. Přesto se podmáčený terén nakonec ukázal být spíš výhodou pro nás. Domácí hráči byli v průměru minimálně o hlavu vyšší a pohyb na hřišti byl pro něj složitější a těžkopádnější.

Po dvou ne úplně nutných a těsných prohrách v uplynulých kolech jsme sami sebe dostali pod tlak. Dnes jsme nutně potřebovali bodovat, abychom mohli být do jarní části soutěže relativně v klidu a zimní pauzu využít k potřebné přípravě. Když jsme ale před zápasem viděli vysoké a fyzicky zdatné domácí borce, moc jsme v naplnění dnešního cíle moc nevěřili. Náš tým ale dnes překvapil. Po úvodním oťukávání, kdy měl ze hry víc spíš soupeř, jsme ve zbytku utkání nebyli o nic horší, v některých fázích a v některých činnostech jsme měli i navrch.

Hráčům jsme před utkáním zdůrazňovali, aby zejména v útočné fázi hru zjednodušili a co nejvíc míčů směrovali před branku soupeře. Ne že bychom předvedli nějaký ofenzivní uragán, ale ze dvou obdobných situací jsme dokázali za první poločas dvakrát skórovat. Nejprve v 17.minutě se opřel do odraženého míče uvnitř šestnáctky Artur Fryš a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Podruhé ve 32.minutě po závaru natřikrát vstřelil naší druhou branku Roman Bentsa. Mezi těmito brankami jsme ale ve 26.minutě byli nedůslední před naším vápnem a uvolnili soupeřovu útočníkovi doslova dálnici. Ten s nabídkou naložil bezchybně a zblízka překonal Káju Maříka. Další kritický moment jsme přečkali o dvě minuty později. Střelu zpoza šestnáctky Kája Mařík jen vyrazil a míč před dobíhajícím hráčem domácích posunul do zázemí. Protihráč přes našeho ležícího brankáře přepadl a rozhodčí nařídil penaltu. Marné byly protesty našich hráčů i rodičů stojících nedaleko zmíněné situace. Co se ale odehrálo potom, jsem za celou dobu svého působení v mládežnickém fotbale nezažil a zasluhuje si to můj naprostý respekt i zamyšlení. Domácí kapitán David Kny penaltu zcela záměrně kopnul do zámezí daleko od naší branky. To vše za stavu 1:1. Touto cestou bych mu chtěl ještě jednou poděkovat za neuvěřitelný fair-play počin. I když byl po zápase pochopitelně smutný, že nepomohl svému týmu k vítězství, dokázal možná víc, než si teď uvědomuje. Protože podobného počinu není schopen jen tak někdo, ale jen velký hráč a velká osobnost.

Z druhého poločasu jsme měli trochu obavy, protože jsme si do utkání museli zase vystačit jen se zdecimovanou sestavou 13 hráčů a na těžkém terénu síly rychle ubývaly. Přesto jsme právě v druhém poločase předvedli velmi dobrý výkon. Kromě dvou branek (v 54.minutě Artur Fryš a v 75.minutě Jáchym Zvelebil po přiťuknutí dnes velmi aktivního Artura) jsme měli další tři velké šance. Ale hlavně jsme hráli odpovědně a bojovně i směrem dozadu a nepustili domácí do výraznějších příležitostí. Až minutu před koncem jsme neubránili dlouhý nákop na útočníka soupeře, kterému se podařilo přehodit našeho vyběhnuvšího brankáře a Vaškovi Velebilovi se nepodařilo přes všechnu snahu míč směřující do naší prázdné branky odkopnout do bezpečí. Tento gól už ale nic neřešil a my si připisujeme řekl bych zasloužené vítězství.

Po podzimu jsme tak na 7.místě tabulky. To je relativně přijatelná pozice pro jaro. Podzim byl pro nás celkově poměrně náročný. Zejména kvůli řadě odchodů před sezónou i v jejím průběhu a hlavně řadě zdravotních problémů. Do žádného podzimního utkání jsme tak nešli kompletní. Hráli jsme převážně proti starším soupeřům, žádný jiný tým nebyl složen kompletně z hráčů ročníku 2002. Mrzí ztráty bodů v zápasech, kdy jsme nebyli horším týmem. Naopak v řadě momentů potěšil fotbalový projev našeho týmu. Největší slabinou tak zůstává koncovka. A tím nemyslím jen střelbu samotnou, ale celou finální fázi a ofenzivní projev týmu. Snad nás nepostihnou další odchody a oslabení kádru a přes zimu budeme moct v plné síle na těchto slabinách zapracovat. Celkově ale podzim můžeme hodnotit pozitivně a klukům patří poděkování.

Výsledky a statistiky ostatních zápasů ZDE

Branky:               17. Fryš Artur, 32. Bentsa Roman, 54. Fryš Artur, 75. Zvelebil Jáchym

Sestava:              Mařík – Pěchota, Kubata, Zika, Branžovský (Velebil) – Bentsa, Přibyl, Srba, Zvelebil – Fryš, Kejha (Kouba)

Střely:                 7:16 (6:7)

Rohy:                  3:5 (1:1)

Fauly:                 10:10 (6:5)

Ofsajdy:              1:0 (1:0)

Žluté karty:         1:1 (24‘ Fryš)