18.11.2018 ABC Braník U19 - SK Libuš U19 5:1 (3:1)

18.11.2018 18:28

Se stejným soupeřem, se kterým jsme přátelským zápasem 8.srpna letošní sezónu začali, jsme dnes zakončili její podzimní část. (zápas shodou okolností skončil i stejným výsledkem). Na domácí umělce jsme přivítali tým Libuše. Ze zápasu si odnášíme tři body, ale cesta k nim dnes nebyla snadná.

Dlouho jsme se do zápasu nemohli dostat, už samotný začátek nám nevyšel. Po hrubé chybě v naší defenzivě jsme prohrávali už ve 2.minutě 0:1. V další zhruba dvacetimutovce jsme sice postupně převzali iniciativu, ale naše střelba byla velmi nepřesná. Střelecké trápení nám pomohla protrhnout až za faul brankáře na Ondru Vilknera nařízená penalta ve 33.minutě. K jejímu zahrání se postavil Michal Štěrba a s jistotou srovnal na 1:1. Závěr poločasu pak už byl zcela podle našich představ. Nejprve o dvě minuty později strhl vedení na naší stranu z úhlu odrazem o tyč Filip Jozič a klid před přestávkou a druhou půlí znamenala branka Dennise Nsinganiho na 3:1, když se mu podařilo zakončit rychlý průnik Tomáše Trachty.

Druhý poločas už jsme příliš zajímavý fotbal neviděli. Hrálo se převážně uprostřed hřiště bez větších šancí na obou stranách. Přesto se nám podařilo vstřelit ještě dva góly, které pojistily naší výhru a závěr zápasu se tak dohrával v klidu. V 67.minutě přidal po centru Petra Procházky náš čtvrtý gól Zdeněk Hour a další šance Ondry Vilknera skončila o deset minut později na tyči branky hostů. Menší zajímavostí byl gól Lukáše Bergmana v poslední minutě zápasu. To proto, že stejný hráč včera gólem v poslední minutě uzavřel podzimní část sezóny mladšího dorostu a dnes tedy i dorostu staršího.

Naše výhra dnes byla vzhledem k průběhu zasloužená. Bylo to jedenácté vítězství během podzimu a právě ta jedna jediná prohra nám přisoudila v tabulce před zimní pauzou druhou příčkou. O motivaci pro zimní přípravu a jarní část sezóny tak máme postaráno.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                34. Štěrba Michal (pen.), 35. Jozič Filip, 42. Nsingani Dennis, 67. Hour Zdeněk, 90. Bergman Lukáš

Sestava:              Paleček – Štěrba, Řemenář, Trachta, Procházka – Nsingani (75. Srba) , Čihák, Žůrek, Jozič (52. Hour) – Vilkner, Vohralík (79. Bergman)

Střely:                 14:5 (8:2)

Rohy:                   5:0 (3:0)

Fauly:                 11:8 (2:4)

Ofsajdy:               4:1 (3:1)

Žluté karty:          2:2 (0:0), 60. Vohralík, 82 Čihák