18.9.2010 13,45 Háje SOS - ABC Braník 1:10 (1:4)

19.09.2010 22:35

V sobotu 18.září 2010 nás čekal dvojzápas proti mužstvům Hájů SOS. Nejprve jsme na umělce u ZŠ Schulhoffova posílili mladší přípravku B v zápase hraném novým systémem 4+1. Na obou hřištích ABC Braník zvítězil (19:1 a 25:0), celkově tedy 44:1. Nutno podotknout, že soupeř nastoupil s kompletním ročníkem 2003. Zápas nás tak před přeborovým utkáním nestál tolik sil.

Na hlavní hřiště Hájů jsme tedy přijeli s dobrou náladou a jaksepatří rozcvičení. V krásném počasí na krásné umělce nás ale čekal rozhodně těžší úkol než dopoledne.

Kluci však na soupeře vlítli hned od začátku. Háje však v úvodních deseti minutách hrály vyrovnanou partii, přestože naši kluci makali naplno a i herně se jim dařilo. Postupně jsme tak získali mírnou převahu a bylo jen otázkou času, kdy jí potvrdíme i gólově. To se podařilo na konci 10.minuty, kdy zleva odcentroval Kája Mařík až na pravou stranu, odkud debutant v našem dresu Pavel Molodci přiklepl míč do středu hřiště a Theo Caban z hranice vápna nezaváhal. Ve svém třetím zápase za ABC tak již podruhé otevřel skóre utkání. O dvě minuty později jsme ale po výkopu Simona Klomínka ztratili míč uprostřed hřiště a Háje srovnaly skóre. V následujících minutách jsme měli míč častěji na svých kopačkách, dobře jsme kombinovali, ale do nebezpečných šancí jsme se nedostali. Naopak ve 14.minutě jsme po faulu darovali soupeři velkou příležitost. Z penalty však hráč domácích branku přestřelil. O další dvě minuty později zahrával Pavel zprava rohový kop. V následném závaru před brankou zahrál bránící hráč rukou a penaltu jsme kopali pro změnu my. K míči se postavil náš brankář Simon Klomínek a nezaváhal 1:2.

Gól nás ještě víc uklidnil a naše převaha byla ještě zřetelnější. Dvě šance na zvýšení skóre ale Samuel Hoza neproměnil – nejprve v nadějné pozici netrefil branku a potom trefil břevno branky domácích. Náš brankář byl v těchto minutách téměř bez práce. Ve 22.minutě vystřelil tvrdě Kája Mařík a brankář míč vyrazil přímo na kopačky Pavla a ten svoji premiéru oslavil první brankou v našem dresu.

V poslední minutě jsme zvýšili ještě na 4:1 v náš prospěch. Honza Přibyl zahrával rohový kop a David Krajinskyj, který tento týden oslavil své 8.narozeniny zblízka stanovil poločasový výsledek 1:4.

V druhé půli už jsme byli jasně lepší. Domácím jako by došly síly. I oni totiž dopoledne hráli utkání 4+1. Theo Caban ještě střílel ve 26.minutě mimo. V 29.minutě ale Kája vydoloval míč v souboji s brankářem a David přidal svoji druhou branku – 1:5.

O tři minuty později Honza Přibyl krásnou kolmou přihrávkou vyslal dopředu Káju a ten se svojí typickou střelou nemýlil. Další vývoj zápasu už byl zcela v naší režii a jedinou otázkou bylo závěrečné skóre. Ve 33.minutě David Krajinskyj završil hattrick brankou na 1:7. Pak se ke slovu dostal i Kuba Buchta. Ve 37.minutě ještě po úniku na pravé straně trefil náruč domácího brankáře, ale hned v následující minutě využil šikovnou přihrávku Omara Modreka a zvýšil na 8:1 pro Braník.

Ve 43.minutě se Kuba zhostil výborně role nahrávače. Z levé strany našel Honzu a ten nezaváhal. Svojí hvězdnou desetiminutovku Kuba završil ve 48.minutě, kdy jako tank prošel po levé straně až před bránu domácích a uzavřel celkové skóre zápasu – 1:10.

Kluci si zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon i nasazení. Pokud budou v takových výkonech pokračovat, můžeme pomýšlet na horní příčky tabulky. Po tomto utkání jsme v Přeboru na 3.místě.

Branky:            Krajinskyj 3, Buchta 2, Caban, Klomínek, Molodci, Mařík, Přibyl