19.5.2018 ABC Braník - SK Ďáblice 4:1 (3:0)

20.05.2018 16:16

V dalším domácím zápase jsme přivítali souseda z tabulky – mužstvo z Ďáblic. Ačkoliv soupeř dosud nasbíral jen o jeden bod méně a dobře jsme si pamatovali těsnou a vydřenou podzimní výhru na jejich umělce, nemohli jsme mít vzhledem k jarní formě jiný cíl než výhru. Za výhrou jsme šli od první minuty a celkem snadno jsme jí i dosáhli, s výkonem spokojenost být ale nemůže. Možná jsme do zápasu šli trochu s uspokojením z výkonu minulý týden na Hájích, možná jsme hned na začátku získali pocit, že se nic nemůže stát. Každopádně to dnes ale z naší strany nebyla žádná velká hitparáda.

Od začátku jsme převzali kontrolu nad zápasem, byli častěji u míče a hrálo se převážně na polovině hostujícího týmu. Už ve 3.minutě míč z hlavy Jáchyma Zvelebila skončil na břevně soupeřovy branky. I v následujících minutách měla hra stejný obraz. Byli jsme nepřesní a pomalí, přesto jsme měli převahu. Gólově vyjádřit jsme jí dokázali až v 17.minutě, když Tonda Chlum posunul míč zprava na hranici šestnáctky a Martin Žůrek po kolmém průniku a přesném zakončení otevřel skóre. Stejný hráč se o dvě minuty později dostal do další příležitosti, brankář Ďáblic jí ale vyběhnutím daleko od své branky dokázal zlikvidovat. Míč se však odrazil znovu k Martinovi a ten chytře zdálky přehodil brankáře a míč skončil v síti. Tento gól nás uklidnil, lépe řečeno ještě víc ukolébal. Do kabin se šlo za našeho vedení 3:0. Nejprve ve 30.minutě zlikvidoval největší šanci soupeře včasným vyběhnutím Karel Mařík a po rychlé akci o tři minuty později nezištně přihrál znovu Martin Žůrek volném Filipovi Koubovi a ten se nemýlil.

O přestávce trenér tým nabádal k vyšší aktivitě a přesnosti. Do druhého dějství jsme vstoupili sice aktivně, připravili si i dvě stoprocentní šance, které ale zůstaly bez gólového efektu. Pak se naše aktivita postupně vytrácela a výsledkem bylo několik šancí soupeře. V 54.minutě se hostům dokonce podařilo snížit na 1:3, když jsme jim dali hodně času a prostoru před naší šestnáctkou. Přesto jsme i nadále hru kontrolovali a soupeře nepustili do nějakého většího tlaku. Tím spíš, že v 72.mutě přišel další skvělý moment v podání Martina Žůrka, když uvolnil Matěje Štofla a ten střelou podle vybíhajícího brankáře odmítl jakékoliv drama v závěru. A to by mohlo nastat, protože o pět minut později střela hostujícího hráče přelétla všechny včetně našeho gólmana a skončila naštěstí jen na břevně naší branky.

Připisujeme si další 3 body a naše šňůra bez porážky se tak natahuje už na sedm, resp. na osm zápasů včetně posledního podzimního kola. Vítězství dnes bylo zasloužené, protože jsme byli lepším týmem. Své maximum jsme ale zdaleka nepředvedli.