2.4.2011 15,00 ČAFC - ABC Braník 5:1 (2:0)

02.04.2011 19:16

Za krásného jarního počasí jsme v sobotu 2.dubna zavítali na hřiště ČAFC, tedy týmu, který je naším přímým konkurentem v boji o medailové umístění v Přeboru. Ani našemu soupeři se vstup do soutěže stejně jako nám příliš nepovedl, když v úvodním kole podlehl Bohemce. Na Čafku jsme přivezli poměrně silnou sestavu a chtěli jsme se rozhodně poprat o úspěch.

Hned od úvodního hvizdu bylo ale jasné, že dnes to bude velmi těžké. Domácí sice nastoupili jen s jedním útočníkem, ale pod tlak jsme se dostávali hlavně ve středu pole, kde naše záloha neokázala přehrát stejnou řadu soupeře. Ve 2.minutě Simon Klomínek zlikvidoval nebezpečnou střelu domácích, ale tohle varování nám nestačilo. O tři minuty přišla zbytečná chyba v naší rozehrávce a dva soupeřovi útočníci před naší brankou šancí nepohrdli. Zlý sen pokračoval v 9.minuty, kdy soupeřův hráč z voleje trefil centr z rohového kopu a míč zapadl podruhé do naší branky. Ve zbytku poločasu jsme sice byli častějšími hosty na soupeřově polovině než domácí na naší, tahle platonická převaha ale nebyla korunována ani pořádnou střelou, natož brankou. Nedokázali jsme si poradit s obranným valem před šestnáctkou domácích.

Do druhého poločasu jsme vstoupili podobně, nadále jsme se tlačili směrem k soupeřově brance, všechny pokusy ale končily v uctivé vzdálenosti od ní. Ve 30.minutě nám naopak domácí dali lekci z efektivity, když jsme opět nedokázali ubránit jejich roh a prohrávali jsme 0:3. Tento gól nás definitivně srazil do kolen, naše hra byla rozháraná, záloha nedokázala míč dostat na naše útočníky a obrana musela být stále ve střehu, protože domácím rozhodně síly neubývaly.

Teprve ve 40.minutě jsme dokázali míč dostat do sítě domácí branky. Kája Mařík vybojoval míč, který vypadl brankáři a s vydatnou pomocí domácích obránců vstřelil branku. Šance na nějaký zvrat trvala ale jen dvě minuty – to ojedinělá vysoká střela přeletěla Simona a zapadla do naší branky. Náš decimovaný tým inkasoval ještě jedenkrát a zopakovali jsme si tak nejhorší výsledek z tohoto ročníku Přeboru. Prohra nás odsunula z předních příček tabulky, ale ještě víc mrzí rozháraná a často bojácná hra, tolik vzdálená některým podzimním vystoupením.

Branka:            Mařík