20.10.2018 AFK Podolí U19 - ABC Braník U19 0:4 (0:2)

20.10.2018 20:50

V 9.kole jsme se utkali se soupeřem, se kterým jsme se před měsícem utkali v Poháru PFS a uspěli jsme. Se stejným cílem jsme jeli dnes na hřiště Podolí, kde se hrálo na poměrně kvalitní trávě. A stejně jako v Poháru to nebyla úplně snadná záležitost, byť výsledek 4:0 pro naše barvy nakonec vypadá jednoznačně. Soupeř má svojí kvalitu, v jeho týmu je několik individualit a utkání bylo daleko vyrovnanější , než hovoří výsledek.

První branku jsme vstřelili relativně brzy a hned z první naší šance. V 8.minutě důrazný David Vohralík vypíchl míč brankáři domácích a místo střely zvolil překvapivé řešení, když sklepnul míč zezadu nabíhajícímu Ondrovi Vilknerovi, který měl už poměrně snadnou úlohu – 0:1. Úvodnímu gólu ale předcházela nebezpečná situace před naší brankou. Ve 4.minutě střela domácích skončila na břevně naší branky. I po první brance jsme sledovali poměrně vyrovnaný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Opět jsme to ale byli my, kdo skóroval. A opět s notnou dávkou štěstí. Ve 26.minutě se k velkému sólu přes celé hřiště nadechl Tomáš Trachta. Prošel až do šestnáctky soupeře, kde ho zastavil bránící hráč jen za cenu faulu – penalta. S tou Martin Žůrek ale nenaložil moc dobře. Jeho špatně umístěná střela trefila brankáře domácích. Naštěstí se neúspěšný exekutor zorientoval ze všech nejrychleji a z dorážky zvýšil na 2:0 pro ABC. A protože další obrovskou šanci Podolí, kdy jeho útočník šel sám na naší branku, zlikvidoval Kája Mařík, šlo se za toho stavu do kabin.

Veškěré snahy domácíh o korekci průběhu zápasu jsme utnuli už tři minuty po pauze. Martin Žůrek byl u míče rychleji než gólman Podolí a přidal třetí, uklidňující branku. Tento rychlý gól znamenal určitý zlom v zápase. Nás uklidnil a soupeře srazil, takže zbytek zápasu se odehrál pod naší kontrolou. My měli několik šancí, včetně další penalty v 83.minutě, kterou ale prachbídně kopl Michal Štěrba a brankář soupeře s ní neměl žádnou práci. Ještě před tím uzavřel skóre na 4:0 pro branické barvy Dennis Nsingani, když v 63.minutě postupoval zprava sám na brankáře a chladnokrevně skóroval.

I po druhé jsme tedy byli proti Podolí úspěšní. Za dnešní výkon a bojovnost je potřeba tým pochválit. Příští víkend máme volný los, takže kvalitně potrénujeme a za 14 dní nás čeká další venkovní utkání, kdy jedeme na Zbraslav.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                8. Vilkner Ondřej, 26. Žůrek Martin (pen.), 48. Žůrek Martin, 63. Nsingani Dennis

Sestava:              Mařík – Štěrba, Čihák, Trachta, Procházka – Nsingani, Zika (66. Katřízek), Žůrek, Hour (55.Chlum) – Vohralík, Vilkner (63. Bergman)

Střely:                 9:12 (7:6)

Rohy:                  3:1 (1:1)

Fauly:                 15:19 (6:14)

Ofsajdy:              0:1 (0:1)

Žluté karty:         3:0 (0:0)