20.11.2011 ABC Braník - Tempo 6:3 (3:2)

20.11.2011 12:43

Další zápas Zimní ligy ABC Braník nás čekal hned v neděli s magickým datem 20.11.2011 a v něm „soused“ z Tempa, které soutěž hraje rovněž s ročníkem 2002. Bylo tak jasné, že uvidíme vyrovnaný a snad i dramatický zápas. I proto trenér Přibyl motivoval kluky slibem, že při vítězství o 7 a více gólů se nechá ostříhat „na kohouta“ a bude si ho pak poctivě gelovat. Do zápasu jsme po delší době použili i „vítězné“ dresy Royal, ve kterých jsme zažili úspěšnou šňůru v Přeboru v loňské sezóně. Hlavní podíl na celkovém vítězství 6:3 měli ale kluci sami. Po několika zápasech podali opět výkon, na který můžou být pyšní a zaslouží si pochvalu.

Už úvod zápasu nám vyšel, soupeře jsme přehrávali a ve 4.minutě se dočkali první branky, když se Samuel Hoza trefil z trestného kopu přímo do šibenice branky Tempa. Týž hráč se znovu trefil v 15.minutě, kdy za pomoci obránce soupeře z rohu propasíroval míč do sítě. O 6 minut později opět po našem rohu šel důrazně za míčem Lukáš Bergmann a kolenem z blízkosti zvýšil na 3:0. V tu chvíli nám ke „kohoutu“ chyběly už jen čtyři branky. Místo další útočné aktivity ale přišel náš útlum, umocněný brankou v naší síti, která padla po velmi přísně odpískané penaltě. Vzápětí jsme inkasovali podruhé a začali se o vítězství strachovat. Několika zákroky nás od vyrovnání zachránil Simon v brance a další snahu Tempa naštěstí zbrzdila přestávka.

Do druhé půle jsme nastoupili opět v plné koncentraci a brzy přišla i odměna v podobě další branky z přímého kopu, tentokrát v podání Kuby Macha. Při jeho střele navíc odvedli výbornou práci oba útočníci, kteří zastínili výhledy gólmanovi Tempa. Soupeř se ale nevzdal a opět snížil na rozdíl jediné branky – 4:3. Naštěstí se ale kluci po této brance nesložili a zbytek zápasu už opět patřil našim barvám a především dnes dobře hrajícím útočníkům. Nejdříve se prosadil Lukáš Koblasa, který předvedl pohotovou tvrdou střelu z větší vzdálenosti jakou za rok a půl v Braníku ještě neukázal :-) Brankář hostí, i když směr vystihl, neměl šanci. Šestou branku přidal skluzem dvě minuty před koncem Kája Mařík. Ten měl mimochodem od trenérů pro dnešní zápas skluzy pod hrozbou přísného trestu zakázané….(pouze s výjimkou šance na vstřelení gólu).

Dnešní vítězství je příslibem do dalších zápasů a turnajů. Věříme, že kluci budou podobné výkony podávat častěji.

Branky:            Hoza 2, Bergmann, Macho, Koblasa, Mařík