20.9.2018 SK Hostivař U19 - ABC Braník U19 2:3 (1:2)

20.09.2018 21:00

Po třech relativně jednoznačných výhrách jsme poprvé museli přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. V odloženém utkání 1.kola jsme se v úterý 20.září v rámci našeho „superanglického" týdne (3 mistráky) představili v Hostivaři. Viděli jsme poměrně zajímavé a dramatické utkání proti třetímu týmu tabulky, ve kterém jsme nakonec zvítězili těsně, ale zaslouženě.

A průběh zápasu jsme museli otáčet, protože do vedení šli v 9.minutě po naší zbytečné ztrátě hřiště domácí. My jsme si dlouho neuměli poradit s kompaktním obraným blokem soupeře, ale postupně se v něm přece jen začaly objevovat mezery a my se dostali do několika zajímavých příležitostí. Několikrát jsme měli v koncovce i smůlu, ale nakonec nám pomohla štěstěna, když tečovaná střela Ondry Vilknera zapadla do šibenice branky domácích. Gól nás přece jen uklidnil a poté, co jsme přežili dvě vážnější příležitosti Hostivaře, udeřil minutu před koncem poločasu znovu Ondra Vilkner. Do kabin se tak šlo za uklidňujícího stavu 2:1 pro nás.

Druhý poločas byl už v naší režii, nicméně převahu se nám dlouho nedařilo potvrdit i gólově. Až v 76.minutě dnes potřetí  udeřil Ondra Vilkner. Gól nás měl uklidnit už definitivně, ale nedůsledností při bránění soupeřovy standartky po zbytečné ruce před pokutovým územím jsme připustili drama v závěru. Přímý kop Kája Mařík vytáhl jen na břevno, naše obrana ale zůstala jak opařená a soupeřův hráč měl před prázdnou brankou snadnou úlohu. Pomezní sice signalizoval postavení mimo hru, hlavní ale gól uznal. Jediná vážnější příležitost domácích za druhý poločas tak v 84.minutě skončila kontaktním gólem.

Vítězství jsme ale v závěru uhráli celkem snadno, přesto jsme si ale zbytečné drama mohli odpustit, pokud bychom proměnili během zápasu víc gólových příležitostí. Ale těžký zápas jsme potřebovali a za výkon dnes patří všem hráčům pochvala.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                25. Vilkner Ondřej, 44. Vilkner Ondřej, 77. Vilkner Ondřej

Sestava:              Mařík – Štěrba, Řemenář, Trachta, Čihák – Jozič (80.Jozič), Plánička (62.Zika), Žůrek (87.Voloshynovskij), Vohralík (71. Procházka) – Nsingani (57.Hour), Vilkner

Střely:                  7:20 (5:10)

Rohy:                   4:10 (2:5)

Fauly:                  8:20 (2:9)

Ofsajdy:               1:4 (0:2)

Žluté karty:          2:0 (0:0)