20.9.2020 ABC Braník - ČLU Beroun 1:0 (1:0)

20.09.2020 16:41

V neděli 20.září jsme na pronajatém hřišti ve Vraném nad Vltavou přivítali nováčka Divize tým ČLU Beroun. Cíl byl jasný. Naplno bodovat a potvrdit tak zlepšené výkony i vítězství ve Svitavách. Po boji si připisujeme tři body za výhru, ale cesta k nim nebyla snadná.

Úvod zápasu přinesl dvě velké šance na obou stranách. Nejdříve se ve 2.minutě po centru Vojty Dyky ocitl zcela sám před soupeřovým brankářem Martin Lebeda, ale s šancí nenaložil dobře. O minutu později trefili hosté z přímého volného kopu břevno naší branky.

V dalších minutách jsme byli aktivnější směrem dopředu a vytvořili jsme si několik střeleckých příležitostí. Většina střel ale byla nepřesná. Ujala se jen jedna šance. Na krásný křižný pas Marka Musila si naběhl po pravé straně Martin Lebeda, křižujícímu obránci míč zasekl a chladnokrevně prostřelil gólmana Berouna – 1:0. Vypadalo to, že by nás gól mohl uklidnit a vzhledem k obrazu hry brzy přidáme druhý gól. Jak se ale ukázalo, byla to dnes jediná branka, kterou jsme viděli. Do poločasu se neujala ani další povedené šance, kdy Vojta Dyk našel lobem v šestnáctce hostí nabíhajícího Martina Lebedu. Ten ale hlavou mířil nad. Soupeři jsme nepovolili žádné vážnější ohrožení naší branky. Obrana pracovala spolehlivě.

Do druhého poločasu jsme šli s předsevzetím přidat další góly a nepřipustit žádné drama v závěru. Branka ale nepřišla ani z těch největších příležitostí. V 52.minutě střela Marka Musila ze skrumáže skončila jen na tyči soupeřovy branky a ani dvě šance debutanta v branickém dresu Jacopa Precciho uklidnění nepřinesly. Přesto jsme drama v závěru nepřipustili a soupeři žádné ohrožení naší branky nedovolili.

Nebyl to dne v našem podání nejpovedenější zápas, ale pro uklidnění jsme potřebovali tři body. To se povedlo a v neúplné tabulce jsem se posunuli do klidného středu na 7.místo. V dalším kole bychom se měli představit ve Vlašimi. Soupeř ale poslední dva zápasy musel odložit, takže uvidíme. co nás příští víkend bude čekat.