22.10.2017 SK Ďáblice - ABC Braník 3:4 (2:2)

22.10.2017 16:58

V 7.kole Extrafotbal.cz Přeboru mladšího dorostu jsme vůbec poprvé v historii našeho týmu zavítali na hřiště v Ďáblicích. Už vzhledem k postavení v tabulce před tímto zápasem – soupeř na 3.příčce, my na předposledním místě, nás čekala těžká práce. Déšť a silný vítr během utkání vše jen ztížily. Přesto jsme se chtěli o úspěch poprat.

Odhodlání jsme ale nějak pozapomněli v kabině. Tak příšerný začátek zápasu jsme dlouho nepředvedli. Ve 13.minutě jsme prohrávali už 0:2. Nejdříve ve 3.minutě Kájovi Maříkovi propadla střela z velké dálky mezi rukama. O deset minut později jsme si sami zavařili v naší šestnáctce a odražený míč na velkém vápně trefil nikým neobtěžovaný hráč domácích parádně k tyči. Domácí nás sice nijak nepřehrávali, my jsme hráli naprosto katastrofálně. Kupili jsme individuální chybu za chybou, nedokázali jsme si přesně přihrát, všude jsme byli pozdě. Náš trenér byl v těchto fázích nebývale slyšet ve snaze vyburcovat tým z letargie.

Naštěstí se nám přesto všechno podařilo rychle snížit. V 19.minutě byl Vašek Velebil přesně tam, kde měl být a zblízka dorazil míč, který brankáři domácích vypadl po střele Jáchyma Zvelebila. Kritickou situaci jsme přestáli ve 23.minutě, kdy proti nám nařízenou penaltu za faul Filipa Čiháka domácí exekutor poslal vedle pravé tyče naší branky. Nadále jsme ale nehráli nijak zvlášť dobře, přesto nás snížení trochu vyburcovalo a konec prvního poločasu byl přece jen o něco lepší. Tím spíš, že se nám v 29.minutě podařilo vyrovnat. Honza Přibyl se dostal na velkém vápně k odraženému míči a dobře mířil do odkryté části branky. Střelu však bránící hráč srazil do protipohybu brankáře – 2:2.

Nástup do druhého poločasu byl z naší strany opět rozpačitý. Přesto jsme postupně přebírali kontrolu nad zápasem. Lehce jsme přeskupili posty, Artur Fryš se přesunul na hrot, Vašek Velebil se stáhl na pravého beka. Zápas byl rozkouskovaný mnoha fauly i zakopnutými míči. Soupeř hrál jednoduchý fotbal, nerozpakoval se míč odkopnout do autu. My jsme ale byli směrem dopředu čím dál tím nebezpečnější. V 62.minutě jsme nastřelili tyč a odražený míč Filip Čihák uklidil do sítě – 2:3. O tři minuty později po centru Dana Srby hlavou překonal domácího brankáře Artur Fryš. Vedli jsme o dva góly a zdálo se být téměř rozhodnuto. O minutu později však bohužel přišla zbytečná naše ztráta míče uprostřed hřiště, rychlý protiútok, přihrávka před naší branku na nikým neobsazené nabíhají dva hráče domácí a jejich snadné snížení na 3:4. Zbytek utkání byl poznamenán řadou faulů, čtyřmi žlutými kartami a mnoha standartními situacemi, které na malé ďáblické umělce znamenaly vždy nebezpečí. Všechna včetně obrovské šance soupeře, kdy pár minut před koncem soupeřův útočník zakončoval v našem pokutovém území a Kája Mařík konečky prstů střelu vytáhnul těsně mimo svoje branku a napravil tak svoje zaváhání z úvodu, jsme přečkali bez úhony. Skóre už se neměnilo a to ani přesto, že rozhodčí nastavoval víc jak 4 minuty.

Z Ďáblic si tak vezeme plný počet bodů. Dá se říct, že zaslouženě, byť průběh utkání a náš výkon nebyl zdaleka ideální. Druhá výhra v sezóně (mimochodem opět 4:3 poté, co jsme 0:2 prohrávali), nás ve vyrovnané tabulce posouvá na klidnější pozice.