22.4.2018 ABC Braník - Sokol Kolovraty 2:2 (0:2)

22.04.2018 17:36

Ve 3.jarním kole jsme na svém hřišti přivítali našeho nepříliš oblíbeného soupeře – tým z Kolovrat. Poslední zápasy proti tomuto soupeři, ať už ve starších žácích nebo v této sezóně na podzim, byly těžké a končily buď naším těsným vítězstvím nebo remízou.

Dnes tomu nebylo jinak. Chtěli jsme potvrdit relativně překvapivé body z prvních jarních kol a uspět i dnes. To se úplně nepodařilo výsledkově, rozpaky chvílemi budil i herní projev. Snad za to mohla nezvykle časná ranní hodiny, ale první poločas jsme prospali. Hráči byli před zápasem nabádáni k aktivní hře i vzájemné komunikaci. Měli jsme v první půli sice herní i územní převahu a z ní plynoucí šance, přesto jsme po poločase prohrávali 0:2. Soupeři k tomu stačily dvě brejkové akce. My jsme spálili už ve 4.minutě obrovskou příležitost, kdy Artur Fryš tváří v tvář nedokázal do sítě usměrnit centr Martina Žůrka z pravé strany. O čtvrt hodiny později už mířil hlavou lépe, přesto míč skončil na břevně. Naši dva útočníci hýřili aktivitou, rvali se o každý míč, chyběla jim však větší podpora spoluhráčů. Dlouhými nakopávanými míči jsme se víc prosazovat nedokázali a kombinace po zemi vázla díky nepřesnostem. A pak už přišly v 28. a 39.minutě dvě ojedinělé příležitosti hostů, kteří udeřili do naší obrany a rázem jsme se ocitli ve složité situaci.

Do druhého poločasu jsme chtěli změnit obraz naší hry. To se nám ale začalo dařit až zhruba v jeho polovině. Hosté povětšinou bránili svůj náskok a na naší půlku hřiště se dostávali jen sporadicky. Do vyložených šancí jsme se ale nedostávali. Až závěr utkání ukázal, jak fotbal dovede být krásný a krutý, se nám podařil dlouho nevídaný kousek. V poslední minutě, kdy už změnu výsledku očekával asi málokdo, jsme dokázali dvakrát skórovat a vytěžit alespoň bod. Nejprve Kuba Macho po závaru v šestnáctce hostů usměrnil do sítě střelu Vaška Velebila a o pár vteřin později nastřelil na bránu soupeře míč Jára Zika a míč propadl přes několik hráčů k zadní tyči.

Zápas potvrdil to, že bojovat se musí do poslední chvíle a kluci zaslouží pochvalu, že to po nepříznivém vývoji nezabalili. Nicméně si troufám tvrdit, že i když jsme v závěru jeden bod získali, tak jsme v jeho předchozím průběhu dva jiné ztratili.