22.8.2020 ABC Braník - CU Bohemians Praha B 1:4 (0:2)

23.08.2020 20:53

V sobotu 22.srpna jsme se dočkali prvního mistráku nové sezóny. Los nám na úvod přisoudil těžkého soupeře. Tým Bohemky je sice složený z hráčů ročníku a vedený tím pádem jako Béčko, ale rok narození už zdaleka nehraje zásadní roli. Naopak fyzická a výšková převaha byla jednoznačně na straně soupeře.

Naši sestavu doplnili hráči mladšího dorostu, pro které je to skvělá příležitost výkonnostně se posunout a znovu podali skvělý výkon. Do zápasu proti favoritovi jsme přesto šli, ostatně jako vždy, s cílem vyhrát. To se nám nakonec nepodařilo, hlavně protože jsme udělali hodně chyb, které soupeř potrestal a směrem dopředu jsme nebyli efektivní.

Všechno se mohlo vyvíjet jinak, kdyby už ve 4.minutě naložil Vašek Velebil se svojí šancí líp. Sám se ocitl před soupeřovým brankářem, ale zbrklá střela mířila mimo branku. V 15.minutě jsme při naší rozehrávce vyrobili obrovskou hrubku, kterou soupeř nemilosrdně potrestal. V dalším průběhu se zápas odehrával hlavně ve středu hřiště ani jeden tým si nevytvořil žádnou zásadní převahu. Ve 32.minutě se do míč opřel zdálky Kuba Macho, míč skončil pouze v náručí hostujícího brankáře. Bohužel jsme do přestávky inkasovali ještě jednou, když jsme neubránili rohový kop Bohemky a hosté šli do vedení 2:0. O minutu později mohlo být ještě hůř, s nebezpečnou přízemní stelou si ale Kája Mařík poradil.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně se snahou vývoj zápasu zvrátit. Bohužel hned po třech minutách bylo vlastně po všem, protože jsme ve vlastní šestnáctce opět nepokryli našeho bývalého spoluhráče Lukáše Bergmanna a ten nás nemilosrdně potrestal. V 51.minutě jsme se sice ještě nadechli, když se po rohu placírkou šikovně trefil Vojta Dyk a vrátil nám trochu naděje. O dvě minuty později vytáhl další důležitý zákrok Kája Mařík, když zlikvidoval šanci Lukáše Bergmanna. V 55.minutě jsme ale inkasovali počtvrté a bylo jasné, že na zvrat už síly mít nebudeme a premiéra v letošním ročníku pro nás skončí prohrou.

Zápas se pak odehrával v poklidném tempu, z něhož v 83.minute vybočil jen zbytečný úder loktem do obličeje našeho kapitána Dana Srby, který dohrál a kvůli stehům bude nám chybět pravděpodobně v dvou následujících utkáních.

Premiéru si v našem dresu připsal Standa Petrus, který před sezónou přišel z FAAZ a Filip Augustýn z Dubče.

Prohra na úvod je nepříjemná, ale prohráli jsme se silným týmem, pravděpodobně s jedním z favoritů. Navíc náš výkon nebyl propadák a máme na čem stavět. Čeká nás ale výjezd do Nového Byydžova, kde se utkáme s týmem, který v tomto kole porazil Vlašim 9:1. Takže nic lehkého nás nečeká ani v příštím kole.