22.9.2019 ABC Braník - Sokol Třebeš 3:1 (0:1)

22.09.2019 21:22

V neděli 22.září jsme v rámci 7.kola přivítali na domácím hřišti mužstvo Sokola Třebeš. V týdnu před zápasem nás postihla poměrně velká marodka a i do samotného utkání jsme šli bez řady hráčů. Všechny komplikace včetně vedoucího gólů hostujícího týmu jsme nakonec zvládli a body zůstávají zaslouženě v Braníku. Nutno ale zmínit, že sestava soupeře byla tvořená převážně z hráčů ročníku 2003.

Od začátku zápasu jsme byli aktivnějším týmem. Často jsme se ale zbrkle tlačili dopředu a předfinální i finální fázi neřešili úplně nejlíp. Výsledkem byla řada nepřesných a slabých střeleckých pokusů a nula na našem kontě vstřelených branek. A co hůř v 28.minutě soupeř rozehrával roh z levé strany, standardku jsme neubránili a míč nešťastně zapadl k tyči naší branky. Gól inkasovaný z první střely soupeře nás trochu zbrzdil v útočné aktivitě a tak se šlo do kabin za pro nás nepříznivého stavu 0:1. Vůbec poprvé v této sezóně jsme prohrávali.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s velkou chutí s výsledkem něco udělat. A podařilo se to poměrně rychle. Jako správný kapitán zavelel k obratu Jára Zika sedm minut po přestávce. Nejdříve svým důrazem vybojoval rohový kop, aby po jeho rozehrání a pokusu o nůžky Martina Lebedy srovnal na 1:1. Vyrovnávací gól nás povzbudil a o dalších jedenáct minut později jsme šli do vedení. Po přímém kopu a přiklepnutí Francoise Klingera skóroval zblízka Tomáš Trachta. Gól přinesl klid na naše kopačky a byť se hosté v druhém poločase častěji dostávali k zakončení, měli jsme hru pod kontrolou. V 76.minutě přišla uklidňující třetí branka. Z pravé strany se krásnou prudkou střelou trefil Martin Lebeda. Důležitá branka ale soupeře nezlomila. V závěrečné desetiminutovce si hosté vypracovali dvě stoprocentní šance, s oběma si ale poradil Kája Mařík.

Do tabulky si tak připisujeme důležité tři body a posouváme se na 2.příčku. To je umístění, o kterém se nám před sezónou snad ani nezdálo. Čekají nás ale další těžká utkání, ve kterých budeme muset potvrdit, že se o úplnou náhodu nejedná. Už příští týden se na domácím hřišti utkáme s MFK Trutnov.