23.5.2018 FK Admira - ABC Braník 0:2 (0:1)

23.05.2018 20:56

Ve středu 23.května jsme sehráli přátelské utkání proti soupeři, který hraje o soutěž výš a aktuálně se ve skupině C nachází na 4.příčce. Čekalo nás tedy cenné porovnání naší aktuální formy se silným soupeřem. Byť nikdy nepřeceňujeme výsledky přátelských utkání, s výkonem i výsledkem dnes musíme být spokojeni.

V první půli byli domácí častěji u míče i na naší polovině. Převahu v počtu střel ovlivnila situace, kdy soupeřovi hráči stihli během snad pěti vteřin třikrát z bezprostřední blízkosti vystřelit na naší branku. Všechny tři pokusy ale náš brankář zvládl zneškodnit. Jinak naše defenziva v provizorním složení pracovala dobře a poradila si i s presingem soupeře. My jsme tentokrát těžili z brejků a po jednom z nich otevřel v 22.minutě skóre Vašek Velebil. Škoda další neproměněné vyložené šance, do které se před koncem poločasu dostal po nádherné individuální akci Artur Fryš. Jeho střelu dokázal brankář Admiry vyrazit.

Druhý poločas hodně ovlivnil déšť. Mokrý trávník nesvědčil kombinační hře ani jednoho týmu. Hra byla neurovnaná, plná nepřesností a chyb. Viděli jsme několik šancí na obou stranách, ale skórovat se podařilo opět jen našemu týmu. Stalo se tak v 55.minutě. Rychlou kolmou akci od Káji Maříka v naší brance přes Martina Žůrka a Artura Fryše zakončil do rozhozené obrany Tonda Chlum.

Z Admiry odjíždíme s pozitivními dojmy, ale vítězství není záhodno přeceňovat. Zápas na Kopanině v neděli bude o něčem jiném a nesmíme ho podcenit.

Branky:                Velebil (22‘), Chlum (55‘)

Sestava:              Mařík – Pěchota, Macho, Zvelebil, Bentsa – Kouba, Srba, Žůrek, Chlum (Branžovský) – Fryš, Velebil (Štofl)

Střely:                 10:5 (7:3)

Rohy:                   3:1 (2:0)

Fauly:                  2:6 (1:3)

Ofsajdy:               0:0 (0:0)

Pavel MAŘÍK