23.9.2011 GRANDSPORTLIGA - 2.kolo

23.09.2011 22:32

Druhé kolo GRANDSPORTLIGY hrané na domácím hřišti čekalo na naše hráče v pátek 23.9.2011. Tentokrát dostala šanci starší přípravka B, doplněná o několik hráčů 2001. 7+1 jsme hráli v této sezóně poprvé a soupeřem nám k tomu byla silná mužstva ročníku 2001 – Motorlet a Povltavská Fotbalová akademie. Měly jsme tak trochu obavy o to, jak se s tím kluci vyrovnají.

Už po několika minutách prvního zápasu proti Motorletu ale byly obavy tatam. Kluci sice nastoupili s respektem, s postupem času ale hráli čím dál líp, spolehlivě zejména v obraně, kde nepouštěli soupeře do větších šancí. A ty, které si Motorlet vypracoval, spolehlivě likvidoval Simon Klomínek v brance. Po poločase jsme prohrávali jen 0:1. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Soupeřova brankáře jsme příliš neohrozili, dozadu jsme ale byli spolehliví, případně jsme měli i štěstí. Bohužel jsme i tak nakonec dvakrát inkasovali, když k oběma gólům jsme soupeři sami pomohli.

V druhém zápase dnešního miniturnaje porazila PFA (Povltavská Fotbalová Akademie) Motorlet 3:2. A právě PFA byl naším soupeřem ve třetím utkání. I v tomto zápase kluci zahráli dobře, rozdíl v rychlosti a síle byl ale ještě patrnější než v tom prvním. Možná i proto, že našim klukům ke konci zápasu začaly síly docházet, inkasovali jsme celkem 8krát a soupeřovu bránu v podstatě neohrozili. Přesto můžeme jsme s celkovým dojmem spokojeni a dnešní dva zápasy klukům hodně daly.

Málokdy chválím jednotlivce, dnes ale podali opravdu velmi dobrý výkon Ondra Klícha, Lukáš Kejha a Kuba Macho. V brance nás hodně podržel Simon Klomínek.