24.10.2010 8,00 ABC Braník - Motorlet 5:0 (2:0)

24.10.2010 19:22

Ještě za tmy jsme se sešli na domácím hřišti k zápasu 8.kola Přeboru proti Motorletu. Do utkání jsme nastupovali s drobnými obavami, protože soupeř se v Přeboru zatím prezentoval nevyrovnanými výsledky (mimo jiné i 9:0 proti Meteoru)

Velmi brzy po začátku zápasu nás ale jakékoliv pochybnosti opustily a bylo jasné, že si šanci postoupit na druhé místo tabulky necháme ujít jen velmi těžko. Naši kluci hráli od začátku velmi dobře, kombinovali a bojovali s nasazením o každý míč.

Hned ve 4.minutě jsme si vytvořili nebezpečnou šanci. Kája Mařík postupoval sám na brankáře, prostřelit ho se mu ale nepodařilo. Po následném rohovém kopu se nám už ale otevřít skóre povedlo, když se ke střele dostal Honza Přibyl.

O dvě minuty později nejistý brankář hostů špatně vykopl. Výkop si uprostřed hřiště zpracoval David Krajinskyj, který k nám mimochodem přišel právě z Motorletu. Stačilo několik kroků do otevřené obrany a přesná střela a bylo z toho dvoubrankové vedení.

Přestože jsme i nadále byli aktivnější a vypracovali si několik šancí, další branka nám souzena nebyla. Hosté se naopak k naší brance nedostávali, velmi spolehlivě pracovala naše obrana. A tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro ABC.

Ani po přestávce se nezměnil obraz hry. I nadále jsme byli lepší, dát pojistku se nám ale dlouho nedařilo. Teprve ve 38.minutě zatáhl míč po pravé straně Kája Mařík, jeho přihrávku před branku brankář sice vystihl, ale neudržel. Míč do branky nasměroval David Krajinskyj a před brankovou čárou dorážel ještě Omar Modrek.

Další branku jsme vstřelili ve 45.minutě, když Theo Caban posunul do běhu na Káju Mařík a ten tvrdou ranou pod břevno protrhl svojí dnešní střeleckou smůlu. V těchto minutách byla naše převaha už jednoznačná. Simon Klomínek v naší brance se do akce téměř nedostal.

Utkání nakonec orámoval svým druhým gólem v předposlední minutě Honza Přibyl, kterému přihrál lobem Lukáš Koblasa.

Dnešní výkon patřil k letošním nejlepším. Je pravda, že nám soupeř situaci značně usnadnil. Díky prohře Admiry s Čafkou, která i naší remízu s ČAFC dostává do jiného světla, postupujeme v tabulce na druhou příčku.

Branky:            Přibyl 2, Krajinskyj, Modrek, Mařík