26.10.2019 ABC Braník - SK Střešovice 1911 3:1 (2:0)

29.10.2019 16:46

V sobotu 26.října jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Střešovic. Poprvé to bylo na branické umělce, naopak poněkolikáté jsme se museli vyrovnat s velkým množstvím absencí. A tentokrát se jednalo o skutečně velký zásah, vždyť do zápasu šlo jen pouhých osm hráčů našeho kádru. Opět nás ale doplnili hráči mladší dorostu. S nepříjemnou situací jsme se ale vyrovnali dobře. Hlavním cílem dnes i tak bylo spravit si výhrou chuť po dvou prohrách z uplynulých kol. Cíl se nám splnit podařilo a body zaslouženě zůstávají v Braníku.

Pravdou je, že soupeř pohybující se na chvostu tabulky nám situaci dnes moc nezkomplikoval. Zejména v prvním poločase sice několikrát zahrozil směrem k naší brance, jeho šance jsme však přežili bez úhony. Naopak my jsme využili první větší šanci k otevření skóre. Už v 7.minutě se tečovanou střelou k tyči trefil Francois Klinger. Stejný hráč i uzavřel poločasový účet. Ve 45.minutě se k němu dostal přímák Dana Petržilky dobře zatočený do vápna a Francois zblízka zvýšil na 2:0.

Csaplárovu past jsme přežili a klid do druhého poločasu nám dala ve 49.minutě rychlá branka Tondy Chluma, který utekl obraně a levačkou prostřelil brankáře Střešovic. Zvýšení našeho vedení na 3:0 soupeřem otřáslo a my jsme naopak od té chvíle zcela  kontrolovali průběh zápasu. Drobná komplikace sice nastala v 53.minutě, kdy Kája Mařík vyběhl proti míči směřujícímu do naší šestnáctky, nedokázal ho ale zachytit a místo toho srazil dobíhajícího soupeřova útočníka. Následnou penaltu hosté proměnili. Ve zbytku zápasu už jsme žádnou zápletku nepřipustili a dovedli ho do vítězného konce.

Nebyl to dnes žádný velký gejzír kvalitního fotbalu. Výhru jsme ale v současné nepříznivé situaci potřebovali jako povzbuzení  do posledních tří podzimních zápasů. Už příští týden cestujeme do Náchoda a tam se budeme snažit dnešní výhru zopakovat.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                7. Francois Klinger, 45. Francois Klinger, 49. Antonín Chlum

Sestava:              Mařík – Bensta, Petržilka, Srba, Čemus (45. Kozohorský) – Klinger, Lebeda, Chlum, Dyk – Richter (46.Mesko), Román

Střely:                  12:7 (5:5)

Rohy:                    5:5 (2:3)

Fauly:                   8:6 (4:2)

Ofsajdy:               2:0 (1:0)

Žluté karty:          0:0 (0:0)