26.3.2011 8,30 Union Vršovice - ABC Braník 3:3 (2:3)

26.03.2011 17:35

Po čtyřměsíčním pobytu v halách jsme se v sobotu 26.3.konečně dočkali prvního mistráku. Na úvod nás čekal velmi těžký soupeř – Union Vršovice. Už na podzim jsme zvítězili jen o gól a se štěstím – více o podzimním zápase ZDE. Proto jsme do Vršovic přijeli s respektem k soupeři, ale i s cílem podzimní zisk tří bodů zopakovat. Do zápasu jsme poprvé nastoupili ve zbrusu nových modrobílých dresech. Debut v mistrovském zápase v našich barvách si připsal Lukáš Kejha.

Úvod zápasu patřil našim klukům. Už ve 2.minutě trefil tyč soupeřovy branky Theo Caban a o dvě minuty později byl blízko vstřelení branky Kája Mařík, který vypíchl míč před soupeřovým brankářem, ale jeho střela levou nohou skončila jen na boční síti. V 5.minutě zahrozil poprvé soupeř, střela útočníka Vršovic však naší branku minula. Varování jsme nevzali vážně a v další minutě už soupeř potrestal sérii našich chyb a šel do vedení. Tento gól nás srazil a do konce poločasu jsme se nevzpamatovali. Naopak vršovickým hráčům nalil krev do žil a v těchto fázích zápasu byl lepší. Nám se nedařila kombinace, individuálními chybami jsme si často zbytečně komplikovali situaci. V 9.minutě nás od další pohromy zachránil Simon Klomínek v brance, když v rychlém sledu zlikvidoval dvě střely domácích. Při pokračující převaze soupeře jsme ale naopak zahrozili my. Theo Caban trefil ve 12.minutě už svojí druhou dnešní tyč.

Ve 14.minutě jsme se ale dočkali vyrovnání. Po levé straně zatáhl míč Lukáš Koblasa, nacentroval před bránu, kde míč na branku nasměroval Kája Mařík. V souboji s brankářem byl rychlejší Theo Caban a do třetice se mu podařilo skórovat. Vyrovnávací branka nás ale příliš neuklidnila a iniciativu jsme opět přenechali soupeři a ten nás v rozmezí 17. a 19.minuty dvěma slepenými brankami potrestal. V těchto fázích zápasu to s námi vypadalo bledě. Naštěstí se nám ale čtyři minuty před přestávkou povedla ukázková akce, kterou založil ve středu hřiště David Krajinskyj. Posunul doleva na Lukáše Koblasu, ten utekl bránícímu hráči a odcentroval před branku. Kája Mařík se zblízka nemýlil a vlil do žil našich příznivců trochu naděje do druhého poločasu.

Do něj jsme po menší bouřce v kabině vstoupili lépe my. Postupně jsme převzali iniciativu, a to pravděpodobně i díky tomu, že naši kluci měli více sil než soupeř. Domácí měli na střídání jen dva hráče. Přesto se ale Union snažil tlačit před naší branku a neustále hrozil vstřelením další branky. Nedokázali však pokrýt rychlou akci, kterou na vlastní polovině založil kolmou přihrávkou Theo Caban. Theo Peake si na přihrávku naběhl mezi obránce, utekl domácímu obránci a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Skóre bylo srovnáno na 3:3. Iniciativu už jsme zcela převzali my, ale štěstí v koncovce nám chybělo. Ve 32.minutě Samuel nastřelil další tyč, jinou vyloženou šanci jsme si však do konce zápasu už nevypracovali. Domácí se soustředili na bránění remízy a to se jim nakonec i podařilo.

Z pohledu průběhu zápasu je remíza asi spravedlivá, pro nás je ale v bojích o medailové pozice v Přeboru ztrátou. Bohužel jsme ale nepodali takový výkon, jaký nás zdobil v podzimních zápasech, část kluků se zatím nepotkala s takovou formou, kterou potřebujeme. Nepomohla nám ani „vítězná“ bílá mikina pověrčivého trenéra Přibyla, ve které tak celý zápas mrznul zbytečně…

Sestava:           Klomínek – Douša, Hoza, Kubeš – Buchta, Molodcii, Kejha, Přibyl, Krajinskyj, Koblasa – Caban, Mařík, Peake

Branky:            Caban, Mařík, Peake