28.4.2019 ABC Braník U17 - Dukla Jižní Město U17 1:0 (1:0)

28.04.2019 18:58

V neděli 28.dubna jsme k veledůležitému zápasu přivítali nejtěžšího soupeře letošního ročníku Přeboru mladšího dorostu – Duklu Jižní Město. Už podzimní zápas, který jsme těsně vyhráli 1:0, dával tušit, že nás čeká těžké a dramatické utkání. O postavení v tabulce, kdy soupeř na nás ztrácel jediný bod ani nemluvě. Samotný zápas naše tušení naplnil. Bylo to pro všechny účastníky neskutečně těžkých 80 minut, klobouk dolů před hráči obou týmů, zejména před těmi našimi hráči, kteří včera absolvovali rovněž těžký zápas staršího dorostu ve Vršovicích. Naše dnešní výhra je ale zasloužená, protože si troufnu říct, že jsme byli minimálně právě o ten jeden gól lepším týmem.

Dnes se nám povedl vstup do utkání. Bylo vidět, jak moc naši hráči touží po úspěchu. Hecování a maximální nasazení nám přinesly převahu v úvodu zápasu. Vysoké aktivní napadání soupeře pak i první branku hned ve 4.minutě. Presinkem jsme donutili soupeře k chybě v rozehrávce a Tonda Chlum se tváří v tvář soupeřovu brankáři nemýlil a skoro hokejovým blafákem otevřel skóre. Dál jsme se hnali za další brankou, ta ale nepřišla ani z velké šance Kuby Douši o několik minut později. Naopak hosté se z obdržené branky rychle otřepali a vyrovnali obraz hry. V 10.minutě se zblízka dostal do přímého souboje s Kájou Maříkem Roman Goldschmidt. Uspěl ale náš brankář, stejně jako při další nebezpečné střele po rohu soupeře. Do konce poločasu jsme viděli několik nebezpečných situací před oběma brankami, za zmínku stojí hlavně tutovka Tondy Chluma, kterému ale míč v rozhodující chvíli nesedl v blízkosti branky ideálně na nohu a střela soupeře, která lízla horní část břevna naší branky. Jinak jsme ale viděli do přestávky hlavně fotbal s vysokým nasazením na obou stranách.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, s tím že jeho úvod patřil spíš hostům. Několikrát zahrozili ze standartních situací, ať už po rozích nebo vysokými nakopávanými míči do naší šestnáctky. Naše defenziva ale pracovala na výtečnou a se všemi nebezpečnými situacemi si poradila. Dlouho se nám nedařilo udržet míč na polovině soupeře, částečně kvůli našim nepřesnostem, částečně díky nasazení hostů, kteří vycítili šanci srovnat průběžné skóre. Za druhý poločas jsme ale viděli pouhopouhé dvě střely na obou stranách. Do největší šance se zhruba deset minut před koncem dostával Artur Fryš, po faulu soupeře všestnáctce ale zůstala píšťalka rozhodčího němá. Se samotným závěrem jsme si poradili zkušeně a žádné drama už nepřipustili.

Po výborném týmovém výkonu, kdy utkání prožívala celá lavička včetně hráčů, kteří dnes šanci nedostali, si tak připisujeme velmi důležitou výhru. Díky ní jsme v čele tabulky odskočili dnešnímu soupeři na rozdíl 4 bodů. Celkovou výhru v Přeboru tak máme ve svých rukou, hotovo ale zdaleka není. Čeká nás ještě 6 důležitých a těžkých zápasů, ke kterým musíme přistoupit stejně zodpovědně jako k tomu dnešnímu.