28.9.2019 ABC Braník - MFK Trutnov 2:6 (0:4)

29.09.2019 18:27

V sobotu 28.září jsme na domácím hřišti přivítali tým MFK Trutnov. Zápas nás nezastihl v nejlepším rozpoložení. Kvůli zraněním a nemocem nám chyběla třetina kádru a další hráči šli obětavě do zápasu po nemoci bez jediného tréninku minimálně v uplynulém týdnu. Klobouk před nimi za obětavost. K tomu soupeř nastoupil se základní sestavou téměř kompletně složenou z hráčů ročníku 2001, což ještě víc umocnilo jeho fyzickou převahu. Nakonec jsme utrpěli první prohru v sezóně, navíc poměrně vysokou.

Zápas jsme ztratili už v prvním poločase. Od začátku soupeř aktivně napadal naší rozehrávku a nutil naší defenzivu k rozehrávce na náhodu nebo přímo k chybám. První přišla už ve 2.minutě. Z nedorozumění mezi Filipem Čihákem a Kájou Maříkem byl nepřímý volný kop za malou domů. Soupeř ho sice šikovně rozehrál, střelou ale trefil pouze našeho blokujícího hráče. Vůbec se nám nedařilo dostat se na delší čas na soupeřovu polovinu, o nějakých šancích na vstřelení branky ani nemluvě. V nadějně se rozvíjejících akcích jsme se několikrát chytli do ofsajdové pasti.

Ve 13.minutě ještě stačil zatáhnout za záchrannou brzdu Roman Bentsa, když téměř z brankové čáry vykopnul míč směřující do prázdné branky. To se bohužel už nepovedlo Ondrovi Burýškovi, který ve 25.minutě marně ze všech sil stíhal míč usměrněný útočníkem soupeře podle vybíhajícího Káji Maříka. Soupeř se tak dostal do vedení 1:0 a my neměli čím odpovědět. O sedm minut bylo ještě hůř. Dvakrát sice stačil úspěšně zasáhnout Kája Mařík, třetí pokus soupeřova hráče už skončil v naší - 0:2. Až poté jsme se dostali i k ohrožení soupeřovy branky. Centr Tarase Kozuraka z levé strany našel sice úplně volného Vaška Velebila, jeho střela ale mířila hodně mimo tyče. Vůbec nám nevyšel závěr první půle, kdy jsme dvakrát inkasovali po individuálních chybách. Ve 43.minutě soupeřovu akci založil nepřesnou přihrávkou dozadu Tonda Chlum a za další dvě minuty zbytečně ztratil míč v rohu hřiště Martin Žůrek. Obě akce skončily obdrženou brankou a do šaten se šlo za pro nás hodně nepříznivého stavu 0:4.

Přesto jsme se v druhé půli chtěli s nepříznivým vývojem poprat. A to se nám podařilo. Druhý poločas, nebo alespoň jeho větší část, byl z naší strany výrazně lepší než ten první. Pomohlo možná i dvojí střídání na jeho začátku. Každopádně jsme se začali daleko lépe pohybovat a i díky tomu jsme se dostávali do šancí. Jednu z nich dokázali hosté v 52.minutě zastavit pouze za cenu faulu na Vaška Velebila. Následnou penaltu s jistotou proměnil dnes osmnáctiletý Martin Žůrek. A když v 70.minutě stejný hráč snížil na 2:4, viselo překvapení ve vzduchu. Bylo znát, že obdržená branka otřásla se  soupeřovou sebedůvěrou a kdovíjak by se zápas vyvíjel, kdyby se nám podařilo skórovat potřetí. Na kdyby se ale nehraje. Nepodařilo se nám ani připravit si další šance, natož dát gól. Naopak v poslední čtvrthodině dvakrát udeřili hosté. Tím si soupeř vzal zpět čtyřbrankový náskok a v klidu si ohlídal samotný závěr.

Prohra i její výše nás mrzí. Stejně jako chyby, které nás k ní dovedly. Objektivně jsme dnes ale byli ve velmi těžké situaci a věříme, že se podobný počet absencí nebude jen tak opakovat. Příští týden se představíme na hřišti Vyšehradu a určitě se pokusíme dnešní nepříliš dobrý dojem napravit.